Szok! Kubica najsłabiej w karierze

Robert Kubica po zamieszaniu z montowaniem i demontowaniem KERS nie wszedł do drugiej rundy kwalifikacji. Był 18! To wywołało podobny szok w padoku, jak wyeliminowanie w pierwszej rundzie Felipe Massy w Malezji! - Bolidowi całkiem brakowało przyczepności - powiedział Polak

Tu znajdziesz relację i wyniki kwalifikacji ?

Nawet Nick Heidfeld, który niemal systematycznie jeździ w kwalifikacjach gorzej od Kubicy, tym razem był szybszy, choć i on nie wszedł do pierwszej 10 - był 11. Z pole position ruszy Sebastian Vettel z Red Bulla.

Polak nie wszedł do drugiej sesji kwalifikacyjne po raz pierwszy w karierze! Poniżej najlepszej 10 Polak był tylko cztery razy - był 14. w 2007 roku podczas GP Belgii, 13. w GP Brazylii w zeszłym roku, 12. podczas GP Japonii w debiutanckim 2006 roku, 11 w GP Włoch w zeszłym sezonie.

Dla zespołu to szok, ponieważ zapowiadano walkę o tytuł mistrza świata, zespół jako pierwszy wypuścił na tor niemal całkowicie nowy samochód na testy, co wydawało się najlepszym posunięciem Tymczasem inne zespoły pracowały do końca nad modelami.

Dodatkowo w Chinach doszło zamieszanie z KERS. Polak próbował kontrowersyjnego systemu na obydwu piątkowych treningach, w nocy został przeprowadzony demontaż (pisaliśmy, że Kubica używał KERS tylko podczas przedpołudniowej sesji, zespół testował KERS u Kubicy na obydwu - rl). Szef zespołu Mario Theissen chwalił się że montaż i demontaż to kwestia kilku godzin, więc z decyzja się wstrzymają do końca.

Polak jako jeden z nielicznych jechał podczas pierwszej sesji na twardych oponach i to do samego końca. Nawet najlepsi w końcówce pierwszej sesji decydowali się na założenie bardziej przyczepnych super miękkich opon - tak zrobił na przykład Nico Rosberg, który miał w pierwszej części najlepszy czas. Tym razem zespół całkowicie tę sprawę zawalił.

Pole position zdobył Sebastian Vettel z Red Bulla, przed Fernando Alonso z Renaulta i Markiem Webberem z Red Bulla oraz czołowymi przedstawicielami Gangu Dyfuzorów - Rubensem Barrichello i Jensonem Buttonem z Brawn GP. Button po raz pierwszy w sezonie nie wygrał kwalifikacji.

Radosław Leniarski, Szanghaj

Korespondencja z Chin: Kubica najgorzej w karierze. Zamieszanie z KERS

Kubica: Ktoś za bardzo chce zrobić spektakl ?

Więcej o: