Kubica: Brawna można dogonić

Polski kierowca do tej pory nie zdobył punktów w tym sezonie, a bolidy Brawna, Williamsa i Toyoty, wspomagane podwójnymi dyfuzorami sa coraz szybsze. O zmianach w budowie pojazdu i rywalizacji w Szanghaju Robert Kubica mówi w rozmowie z Radosławem Leniarskim dla Sport.pl

- Jakieś prace wykonywano, ale zdaje się, że głównie czekano na decyzję FIA, która przyszła w środę. Kiedy będziemy mieć nowy dyfuzor, też nie wiem. To nie takie proste zadanie. Nie wystarczy założyć skrzydełko, skopiować dyfuzor, skoro nawet nie wiadomo, jak wygląda, bo na zdjęciach za dużo nie widać. Nie wiadomo, czy taki dyfuzor dobrze pracowałby w innym bolidzie, bo to tak, jakby zamontować skrzynię biegów od ferrari w cinquecento albo jakąś część z mercedesa do BMW - i ma działać? - tłumaczy Robert Kubica wieści o pracach BMW nad podwójnym dyfuzorem. Ten element bolidu daje olbrzymią przewagę zespołom Brawna, Williamsa i Toyoty.

Czy w takiej sytuacji można jeszcze myśleć o dogonieniu prowadzących w klasyfikacji kierowców Brawna? - Na pewno można. Ale czy się uda? Rozegrano tylko dwa wyścigi do tej pory, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że punkty rozdawane są od początku. Jeśli chcemy walczyć o nasze cele, trzeba jak najszybciej znaleźć rozwiązanie - twierdzi Kubica.

Cały wywiad z Robertem Kubicą - czytaj tutaj ?

Więcej o: