Mario Theissen: Robert Kubica spisał się fantastycznie

- Robert pojechał fantastycznie, to więcej niż oczekiwaliśmy przed kwalifikacjami. Zwłaszcza to tym, co działo się na treningach - powiedział Martio Theissen, szef BMW

Zobacz kwalifikacje przed GP Australii - Z czuba.tv ?

Robert Kubica zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Australii. To świetny wynik Polaka, który był szybszy nie tylko od swojego kolegi z BMW Sauber Nicka Heidfelda, ale i obu kierowców Ferrari. Dwie pierwsze pozycje zajęli Jenson Button i Rubens Barrichello. Trzeci wynik osiągnął Sebastian Vettel z Red Bulla.

Swojego zadowolenia z dobrego miejsca Kubicy nie krył szef teamu Mario Theissen.

- Robert miał fantastyczne kwalifikacje i jechał dobrze zarówno ciężkim jak i lekkim bolidem (chodzi o ilość paliwa - przyp. Sport.pl). Jego czwarte miejsce to więcej niż mogliśmy się spodziewać po treningach. Niestety, nie udało się Nickowi Heidfeldowi, któremu niewiele zabrakło, żeby dostać się do trzeciej sesji. Daje nam to jednak pewne pole manewru, bo startując z 11. miejsca, możesz wybrać sobie ilość paliwa na początku wyścigu. Co warto podkreślić, oba samochody spisały się dobrze, nie mieliśmy żadnych problemów technicznych - powiedział po kwalifikacjach Mario Theissen.

Wyścig o Grand Prix Australii rozpocznie się w niedzielę o 8 rano czasu polskiego. Transmisja w Polsacie.

Sensacyjne kwalifikacje, świetny Kubica ?