Mosley: Tytuł zdobędzie Hamilton, a może Alonso, lub Kubica?

Szef FIA Max Mosley stawia, że w najbliższym sezonie mistrzem Formuły 1 zostanie Lewis Hamilton, ale widzi też kierowców, którzy mogliby zagrozić Brytyjczykowi. - Tytuł może niespodziewanie też zdobyć ktoś taki jak Kubica, lub na przykład Alonso - powiedział Mosley.

"Los Angeles Times": Bacznie obserwujcie Kubicę ?

Poprzedni sezon zakończył pasjonujący wyścig w Brazylii, w którym Lewis Hamilton, wyprzedzając na ostatnim zakręcie Timo Glocka, zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Szef FIA widzi w Brytyjczyka faworyta także w sezonie 2009. - Jeśli ktoś dałby mi 100 funtów i kazał postawić na jednego z kierowców, prawdopodobnie postawiłbym je na Lewisa - powiedział. - McLaren wykonał w zimie bardzo dobrą pracę. Wszystkie opinie na to wskazują. Magazyn F1: Kierowcy odchudzają sie na potegę (wideo)

Mosley nie wierzy w odzyskanie tytułu przez kierowcę Ferrari. - Zespół wciąż zbiera się po dużych zmianach w kierownictwie, tymczasem zmiany w McLarenie nie były tak istotne. Tam jest więcej kontynuacji - uważa.

Wśród potencjalnych rywali Hamiltona szef FIA widzi raczej kierowców BMW i Renault. - Tytuł może niespodziewanie też zdobyć ktoś taki jak Kubica, lub na przykład Alonso - przewiduje Max Mosley. - Ale gdyby ktoś miał obstawiać w tej chwili, powinien stawiać na Lewisa - zaznaczył.

Amerykanie wchodzą do F1 - będzie nowy zespół ?