Ferrari ładniejsze od BMW. Czy będzie szybsze?

Ferrari z pompą zaprezentowało swój bolid. I choć do cudów piękności nie należy to przy roboczej wersji produktu stajni Roberta Kubicy prezentuje się okazale.

Retro bolid, czyli nowe BMW Kubicy  ?

- Całkiem ładny ten bolid - powiedział Felippe Massa, gdy po raz pierwszy jego oczom ukazał się nowy pojazd Ferrari. - Myślałem, że w związku z nowymi przepisami będzie przypominał te sprzed 10 lat.

A tu niespodzianka. Nowe Ferrari choć wyglądem odbiega od auta, którym ścigali się zawodnicy tej stajni w poprzednich sezonach, nie szokuje wyglądem tak jak robocza wersja bolidu BMW. Oba porównuje na swoim blogu dziennikarz sport.pl i Gazety Wyborczej Radosław Leniarski (Ferrari piękne jak to się dzieje?!) ?

Główne modyfikacje w porównaniu do poprzedniego modelu to- niżej umieszczone i szersze przednie skrzydło oraz tylne skrzydło, które jest znacznie krótsze i węższe. Zostało ono także podniesione wyżej niż to miało miejsce w bolidzie sprzed roku. Wszystkie te zmiany zostały wymuszone nowymi przepisami wprowadzonymi przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). O czym więcej  ?

Podobnie jest z BMW. Prawie jednak robi wielką różnicę, choć z ostatecznymi ocenami przyjdzie nam poczekać do 15 stycznia, kiedy to stajnia polskiego kierowcy zaprezentuje swój finalny produkt.

Póki co Ferrari wygląda tak...

... a BMW tak.