Sport.pl

Dziennikarze po testach Kubicy: To, czego teraz dokonuje, to cud

Odczucie po testach jest takie, że to Robert Kubica jest pierwszym wyborem zespołu Williamsa - piszą eksperci od F1 po testach Roberta Kubicy.

Robert Kubica we wtorek i środę testował opony Pirelli z zespołem Williams na torze w Abu Zabi. Polak przejechał w dwa dni w sumie 128 okrążeń, był najszybszy spośród trzech kierowców, którzy jeździli dla Williamsa. Jego środowy czas był siódmym wynikiem dnia. Williams był bardzo zadowolony z tego, jak spisał się Polak.

- Kubica pozostawił po sobie wrażenie ciągłej poprawy. Polak jest głodny kolejnych kilometrów, cały czas musi jeszcze popracować nad tym, by przejeżdżać czyste okrążenia, ale to nie wydają się jakieś wielkie przeszkody. Odczucie po testach jest takie, że to Kubica jest pierwszym wyborem zespołu - pisze włoski ekspert Roberto Chinchero z motorsport.com.

Dziennikarze podczas testów Kubcicy zwracali uwagę na przeróżne szczegóły, które miały pokazywać, że mimo długiej przerwy od startów w F1 Polak tempem nie odstawał. Jak zauważył Andrew Benson z BBC, strata Kubicy z najszybszego kółka w środę w do Sebastian Vettela, była zbliżona do tej, jaką miał Felipe Massa do Niemca w sobotnich kwalifikacjach. Brazylijczyk pojechał okrążenie kwalifikacyjne o 1,8 sekundy wolniej od Vettela, Kubica w środę miał czas gorszy o 1,9 sekundy.  Warto pamiętać, że to tylko liczby. Szczegóły ustawień, ilości paliwa i stopnia zużycia opon pozostają tajemnicą.

Enrico Tronello z Fox Sports potwierdza, że ogłoszenia decyzji w sprawie partnera Lance'a Strolla należy spodziewać się przed Bożym Narodzeniem. Dodaje, że w Williamsie nie ma obaw o stan fizyczny i zdrowie Kubicy.  - Paddy Lowe i Williams są zdania, że poradzi sobie ze startami w F1 - pisze.

Alex Pozo Perez z hiszpańskiego SoyMotor jest pod wrażeniem tego, co Kubica osiągnął od czasu swojego wypadku. - Niespełna rok po wypadku w Andorze połamał nogę po tym, jak poślizgnął się na oblodzonym chodniku. Do tej pory jego droga nie była usłana różami, ale pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych - pisał.

Zwracał też uwagę na prawą rękę Kubicy, której Polak już nie ukrywa. Jeszcze do niedawna nie sposób było go zobaczyć w koszulce z krótkim rękawem. - Widząc jak wygląda ramię Kubicy, to myślę, że to, czego teraz dokonuje, to cud - pisze z podziwem.

Więcej o:

WRC 2019, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Ott Tanak 263
2 Thierry Neuville 227
3 Sebastien Ogier 217
4 Andreas Mikkelsen 102
5 Elfyn Evans 102
6 Kris Meeke 98
7 Jari-Matti Latvala 94
8 Dani Sordo 89
9 Teemu Suninen 89
10 Esapekka Lappi 83
11 Sebastien Loeb 51
12 Kalle Rovanpera 18
13 Pontus Tidemand 12
14 Craig Breen 10
15 Gus Greensmith 9
16 Benito Guerra 8
17 Marco Bulacia 6
18 Mads Ostberg 6
19 Jan Kopecky 5
20 Yoann Bonato 4
21 Stephane Sarrazin 2
22 Ole Christian Veiby 2
23 Pierre-Louis Loubet 2
24 Adrien Fourmaux 1
25 Janne Tuohino 1
26 Ricardo Trivino Bujalil 1
27 Pedro Heller 1
28 Emil Bergkvist 1
29 Nikolay Gryazin 1
30 Takamoto Katsuta 1
31 Petter Solberg 1
32 Eric Camilli 1

  • Mistrz świata