Robert Kubica znów na torze. I znów w Renault

Robert Kubica znów zasiądzie za kierownicą Renault RS 01, którym ścigał się we wrześniu na torze Spa Francorchamps w Belgii. Teraz ma wystartować w 6-godzinnym wyścigu na torze Vallelunga pod Rzymem.

- Chciałbym potwierdzić, że w najbliższych dniach wrócę do samochodu wyścigowego. Wystartuję w wyścigu 6h di Roma z zespołem Oregon Team. Do zobaczenia na torze Vallelunga! - napisał Kubica kibicom na Facebooku.

Będzie to trzeci start Kubicy na torze w tym roku. W marcu wystartował Mercedesem AMG SLS GT3 w 12-godzinnym w Mugello, we wrześniu wystartował w ramach serii Renault Sport Trophy na torze w Spa autem Renault RS 01.

Polak znów wraca za kierownicę samochodu francuskiego producenta. W drugi weekend listopada pojedzie takim samym autem w 6-godzinnym wyścigu w Mugello. Podobnie jak w Spa Polak za kierownicą będzie zmieniał się z kierowcą-amatorem.

Kubica nie będzie jedynym kierowcą F1 na torze pod Rzymem. Start planuje także Giancarlo Fisichella.

Wyścigowy weekend na torze Vallelunga potrwa de facto dwa dni. W sobotę 12 listopada zaplanowano dwa 45-minutowe treningi oraz kwalifikacje, które także potrwają 45 minut. 6-godzinny wyścig odbędzie się w niedzielę. Start zaplanowano na godz. 9:45.

Robert Kubica wraca na tor. Takim autem pojedzie we Włoszech [ZDJĘCIA]

Więcej o: