Robert Kubica czwarty w sprincie na Spa. Udany powrót na tor

Robert Kubica zajął czwarte miejsce w wyścigu sprinterskim w ramach Renault Sport Trophy na belgijskim torze w Spa.

Kubica startował z trzeciej pozycji. Tuż po zapaleniu się zielonych świateł, wcisnął się między kuzynów Schothorst, próbował w pierwszym zakręcie zyskać pozycję lub dwie, ale rywale się obronili i zaczęli odjeżdżać reszcie stawki. Tuż za Kubicą - kraksa. Polak szczęśliwie uniknął kłopotów.

Po kilku zakrętach tuż za Kubicą pojawił się Estończyk Kevin Korjus, mocno naciskał na Polaka, na drugim okrążeniu zaatakował - skutecznie i potem odjechał na kilka sekund.

Kubica utrzymał czwartą pozycję do końca. Do Estończyka nie był w stanie zmniejszyć przewagi, a jadący za nim Fin Markus Palttala też nie był w stanie go przez większość dystansu dogonić. Na ostatnich zakrętach Fin doszedł do Polaka, próbował atakować tuż przed linią mety, ale Kubica był nieznacznie szybszy.

Wyścig sprinterski wśród zawodowców wygrał Pieter Schotchorst przed Steinem Schothorstem. Trzecie miejsce dla Estończyka Korjusa.

Czwarta pozycja Kubicy na koniec wyścigu sprinterskiego to dobry rezultat. Rzeczywiście, Polak ma największe doświadczenie i najbogatsze wyścigowe CV spośród wszystkich startujących w Renault Sport Trophy, ale nie ma wielkiego doświadczenia w tym cyklu, a samochodem Renault Sport RS 01 zbyt wielu kilometrów nie pokonał. Do tego, z racji tego, że dzielił auto z innym kierowcą, musiał dokonać kompromisu w pracy nad ustawieniami.

Dwie godziny przed startem zawodowców jechali amatorzy. Christophe Hamon, partner Kubicy z zespołu, wywalczył szóste miejsce.

Trzecie i czwarte miejsce w pierwszym starcie na torze od pół roku i drugim po sześciu latach należy przyjąć pozytywnie. Kubica znów stawia na wyścigi. Wielce prawdopodobne, że w przyszłym roku będzie regularnie startował w jednej z prestiżowych serii. W jakiej? Tego jeszcze nie wiadomo. - Zastanawiam się między dwoma cyklami - mówił w sobotę na antenie Eurosportu. Na decyzję przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Czy Kubica pojawi się jeszcze w Renault Sport Trophy? Francuska firma przed weekendem w Spa poinformowała Sport.pl, że jest to współpraca jednorazowa.

Zobacz wideo

Sztangistki też mogą być piękne. Hiszpanka zachwyca kibiców swoją urodą [DUŻE ZDJĘCIA]

Więcej o: