Świetna jazda Roberta Kubicy. Polak trzeci w kwalifikacjach!

Robert Kubica błysnął w kwalifikacjach za kierownicą Renault Sport RS 01. Polak zajął znakomite trzecie miejsce, wyprzedzając swojego kolegę z zespołu o ponad 2 sekundy.

Po piątkowych treningach Kubica narzekał na samochód. Nie odpowiadał mu balans samochodu, dlatego przed kwalifikacjami mocno studził emocje. - Mało pracuje się nad ustawieniami i rzeczami tego typu. Balans auta nie jest za ciekawy. Nie wiem, czemu, ale nie jedzie mi się za dobrze. W kwalifikacjach powinienem się łapać gdzieś w środku stawki, może na ósmej pozycji? W to realistycznie możemy celować - mówił Robert Kubica.

Początek kwalifikacji odbył się zgodnie z przewidywaniami polskiego kierowcy. Kubica po długiej rozgrzewce wykręcił 2:14.723 i plasował się w środku stawki. Na następnym pomiarowym okrążeniu błysnął jednak swoimi niezwykłymi umiejętnościami i poprawił czas, który dał mu znakomite trzecie miejsce - 2:13.951. Warto zauważyć, że jadący tym samym samochodem jego kolega z zespołu zajął 14. miejsce tracąc do Polaka prawie 2,5 sekundy.

Miejsce zajęte w kwalifikacjach da Polakowi bardzo dobrą pozycję startową w niedzielnym sprincie kierowców klasy Pro.

W sobotę Kubica wystartuje jeszcze w trwającym 70 minut wyścigu Endurance, który składa się z dwóch części. W pierwszej na trasę wyjadą kierowcy klasy AM. Załogę Polaka będzie reprezentował Christophe Hamon. Po zjeździe do boksu Hamona zastąpi go Kubica. Na trasę wyścigu Endurance załoga Polaka wystartuje z 7. pozycji, czyli z miejsca zajętego przez Hamona w kwalifikacjach amatorów.

Początek wyścigu o godz. 15.50.

Zobacz wideo

Sztangistki też mogą być piękne. Hiszpanka zachwyca kibiców swoją urodą [DUŻE ZDJĘCIA]

Więcej o: