Robert Kubica wraca na tor. Będzie największą gwiazdą w Spa

Robert Kubica w weekend 24-25 września pojedzie w ramach serii Renault Sport Trophy na torze Spa-Francorchamps. Kierowcy o podobnym do niego CV próżno szukać na starcie.

Seria Renault Sport Trophy, w której pojedzie Kubica, jest częścią weekendu European Le Mans Series. Oprócz wyścigów w tych dwóch seriach, odbędą się na torze Spa-Francorchamps zawody Eurocup Formula Renault 2.0 oraz Michelin GT3 Le Mans Cup. My jednak skupimy się na serii, w której będzie rywalizował Polak.

Kubica będzie największą gwiazdą całego weekendu na torze Spa. W innej serii - ELMS pojedzie Witalij Pietrow, z którym Polak jeździł w F1 w Renault w 2010 roku, ale on osiągnięciami do Kubicy równać się nie może. W Renault Sport Trophy próżno szukać nazwisk znanych z regularnych startów w F1 czy innych prestiżowych seriach, ale są kierowcy, którzy o królową motorsportu się ocierali jak Nicky Pastorelli (kierowca testowy Jordana w 2005 roku) czy Carmen Jorda, która od zeszłego roku jest jednym z kierowców testowych w programie Renault Sport F1 Team.

W cyklu Renault Sport Trophy rywalizują zarówno kierowcy zawodowi jak i amatorzy, tzw. dżentelmeni. W sprintach jeden wyścig jedzie kierowca-amator, drugi jedzie profesjonalista. W wyścigu długodystansowym w połowie dystansu zmieniają się za kierownicą auta. Wszyscy startują jednakowymi autami - Renault Sport R.S. 01.

Weekend wyścigowy Renault Sport Trophy składa się z trzech 55-minutowych treningów, dwóch 20-minutowych sesji kwalifikacyjnych oraz trzech wyścigów: dwa wyścigi sprinterskie trwają po 25 minut plus jedno okrążenie, a tzw. wyścig długodystansowy to 70 minut jazdy plus jedno okrążenie.

Stacja Eurosport przeprowadzi relację w sobotę w godz. 15:50-17:05 i w niedzielę w godz. 12:15-12:45 ze startu Kubicy. Oprócz tego, całość weekendowych zmagań będzie można obejrzeć na żywo na kanale Renault Sport w serwisie YouTube.

Robert Kubica wraca na tor. Pamiętasz jego najlepsze wyścigi? [WIDEO]

Copyright © Agora SA