Robert Kubica: Pracuję nad tym, by walczyć o czołowe pozycje w Monte Carlo

- Moja Fiesta jest rozebrana, ale powoli robimy wszystko, żeby była gotowa do powrotu na trasy w pełnej krasie. Pracuję nad tym, aby walczyć o czołowe pozycje w pierwszej rundzie WRC 2016 w Monte Carlo, ale na tę chwilę nic nie jest jeszcze pewne - napisał Robert Kubica na portalu omnicorse.it.

Kubica sezon 2015 zakończył dziewiątym miejscem w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Od tygodni Polak pytany jest o to, co będzie robił w kolejnym sezonie, ale jasnej deklaracji ciągle nie ma. Kubica chciał przesiąść się do auta fabrycznego, ale to nie było możliwe - wszystkie miejsca w zespołach wspieranych przez fabryki były już zakontraktowane, a Citroen, który mógł być szansą dla Polaka sezon 2016 odpuszcza.

Kubica nie zamierza marnować doświadczeń z dwóch latach startów w najwyższej rajdowej klasie. Pracuje nad tym, by móc wystartować w pierwszym rajdzie sezonu - Rajdzie Monte Carlo (22-24 stycznia 2016).

- Wiele osób pyta mnie, co będę robił w 2016 roku. Moja Fiesta jest rozebrana, ale powoli przywracamy jej wygląd, żeby była gotowa do powrotu na trasy w pełnej formie. Pracuję nad tym, aby walczyć o czołowe pozycje w Monte Carlo, pierwszej rundzie WRC 2016, ale na tę chwilę nic nie jest jeszcze pewne. Nadchodzące tygodnie będą kluczowe i mam nadzieję, że niebawem będę mógł przekazać wam dobre wieści - napisał Kubica na portalu omnicorse.it.

W teorii czasu jest jeszcze sporo, bo zgłaszać się do Rajdu Monte Carlo można do 18 grudnia. Kubica jednak wielokrotnie powtarzał, że chciałby w tym roku mieć jasną sytuację wcześniej i uniknąć gorączkowych przygotowań na ostatnią chwilę.

Oficjalne listy startowe Rajdu Monte Carlo zostaną ogłoszone 8 stycznia 2016 roku.

Szarapowa jako ambasadorka Porsche [ZDJĘCIA]

Czy Robert Kubica powinien zostać w rajdach?
Więcej o: