Robert Kubica znów na torze. Testował lamborghini

W piątek na torze Vallelunga, a we wtorek na Monzy Robert Kubica testował samochód Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo przygotowywany do serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo, w którą mocno zaangażowane jest Pirelli, jeden z głównych partnerów Kubicy.

Kubica trzeci rok z rzędu stawia na rajdy, ale nie rezygnuje z możliwości pojeżdżenia na torze. W lutym pojawiły się informacje, że dla marki Lamborghini testował wprowadzony niedawno model Aventador SV, teraz 30-letni Polak znów zasiadł za kierownicą włoskiego auta - tym razem testował samochód Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo przygotowywany do serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Wszystkie auta w serii wyścigowej jeżdżą na oponach firmy Pirelli, która od tego sezonu dostarcza Kubicy opon do startów w rajdowych mistrzostwach świata.

Nie ma oficjalnego potwierdzenia roli Kubicy w testach. Spekuluje się, że Polak sprawdzał właśnie opony dla Pirelli. Co ciekawe, na Monzy, gdzie jeździł we wtorek, odbędzie się pierwsza runda Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Kierowcy zmierzą się tam już w weekend 11-12 kwietnia.

Zdjęcia z jazd Kubicy na torze od razu uruchomiły lawinę domysłów i plotek o możliwy powrót Polaka do wyścigów. Raczej wątpliwym jest, by Kubica w tym sezonie dołączył do cyklu, bo kalendarz nieco koliduje z jego startami w WRC, które są dla niego w tym sezonie priorytetem. Ale częstszych wizyt na torze wykluczyć nie można.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: