Rajdy. Autosport: Kubica walczy o pozostanie w WRC

Jak pisze serwis Autosport, Robert Kubica zabiega o możliwość startów w rajdach WRC w kolejnym sezonie. W tym tygodniu okaże się, czy Polak podpisze kontrakt z Citroenem lub M-Sportem.

- Jeśli chodzi o mnie, to wolę zostać w WRC - powiedział Kubica w rozmowie z Austosport.com . - Mam dobre doświadczenia z tego sezonu, i widzę sens w kontynuowaniu tego - dodał.

Kubica ma także oferty powrotu do wyścigów na torze. W WRC zostanie tylko wtedy, gdy będzie miał okazję jeździć w Citroenie DS 3 WRC lub Fordzie Fiesta RS WRC. - Chcę się ścigać w samochodzie tak dobrym jak te, w których jeżdżą inni. Ten tydzień jest ważny, zobaczymy, co się stanie w tym tygodniu - powiedział.

Według źródeł zbliżonych do Kubicy miejsce obok Krisa Meeke'ego w Citroenie jest dla Polaka mało realne, gdyż drugim kierowcą niemal na pewno zostanie Mads Ostberg. Kolejną opcją jest też otrzymanie Citroena DS 3 i start nim w ramach zespołu PH Sport, w którym Kubica startował w 2013 roku.

- Wszędzie, gdzie idzie Robert, pojawiają się duże oczekiwania pod jego adresem, i to nie jest łatwe - przyznała osoba z kręgu Kubicy, której danych Autosport nie ujawnia. - Stan jego ręki jest już jedną niedogodnością, więc czemu ma mieć kolejną w postaci gorszego samochodu? W tym sezonie nie było mu łatwo, ale się uczył i miał trochę bardzo dobrych czasów - dodał informator.

Zatrudnienie Kubicy może też się opłacić ze względów promocyjnych. - Zobaczcie tylko, jakie jest zainteresowanie nim na całym świecie - skomentował informator Autosportu.

Niezależnie od wyników negocjacji Kubica zacznie 2015 rok od startu w Rajdzie Janner, pierwszej eliminacji z cyklu Mistrzostw Europy. Trok temu wygrał go jadąc po raz pierwszy Fordem Fiesta RRC.

Zobacz wideo

Kubica: Decyzja do dwóch tygodni

Kubica wygrał Monza Rally Show

Więcej o: