Rajd Meksyku. Ogier prowadzi po pierwszym etapie, Kubica w dziesiątce

Dziesiątki tysięcy fanów zgromadziło się na ulicach Guanajuato podczas pierwszego odcinka Rajdu Meksyku. Na trasie o długości 1,01 km najszybszy był faworyt, Francuz Sebastien Ogier. Robert Kubica stracił do niego 1,7 s i był dziewiąty. Relacja na żywo z drugiego dnia rajdu od 20.30 w Sport.pl.

Rajd Meksyku to trzecia odsłona tegorocznych mistrzostw świata WRC. Ceremonia otwarcia odbyła się wśród muzyki i tańców szalonych meksykańskich kibiców.

Najszybszy był jadący Volkswagenem Ogier, który o 0,3 wyprzedza Estończyka Otta Tanaka (Ford Fiesta R5) i o 0,4 sekundy Norwega Andreasa Mikkelsena (Volkswagen Polo R). - To było świetne uczucie, jazda wśród tak dużej liczby kibiców. Było trochę ślisko i trzeba było zachować ostrożność, tej nocy jechałem bez ryzyka - powiedział Francuz, lider klasyfikacji generalnej.

Kubica jadący z pilotem Michałem Szczepaniakiem Fordem Fiestą WRC uzyskał dziewiąty czas, tracąc do Ogiera 1,7 sekundy.

Problemy miał Chris Atkinson (Hyundai), którego auto zatrzymało się 100 metrów po starcie. - Nie wiem, co się stało, ale zresetowaliśmy auto i ruszyliśmy jeszcze raz - wyjaśnił Australijczyk, który stracił ponad 20 sekund.

W piątek odbędzie się 10 kolejnych odcinków o łącznej długości 148,62 km. Większość odbędzie się w górach na wschód od Leon, ale kierowców czeka też odcinek w mieście. Początek rywalizacji i relacji w Sport.pl od 20.30.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: