Rajd Wielkiej Brytanii. Ogier o Kubicy: Nie wyobrażam sobie, by w takim rajdzie jechać z nowym pilotem

- Kubica udowodnił, że jeśli coś ma kierownicę i cztery koła, to błyskawicznie potrafi osiągnąć świetne tempo. To wielki talent - mówi po debiucie Roberta Kubicy w WRC rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier. Zarówno jego, jak i trzeciego kierowcę świata Jariego-Mattiego Latvalę zdumiał fakt, że Polak w Wielkiej Brytanii pojechał z nowym pilotem. - To jakaś abstrakcja - dziwi się Latvala.

Robert Kubica, który po raz pierwszy w karierze jechał samochodem WRC, wystartował w imprezie z włoskim pilotem Michele Ferrarą. Wcześniej jeździł z Maciejem Baranem, ale jego partner nie zdecydował się na start w Rajdzie Wielkiej Brytanii.

Po piątkowym "dachowaniu" ekipie mechaników udało się naprawić auto i Polak stanął na starcie drugiego etapu. Jednak już na drugim sobotnim odcinku specjalnym mistrz świata WRC-2 kolejny raz wypadł z trasy. Tym razem uszkodzenia były na tyle poważne, że Polak nie wrócił już na trasę.

Cezary Gutowski, dziennikarz motoryzacyjny, był na Rajdzie Wielkiej Brytanii i spytał innych kierowców o debiut Roberta Kubicy w WRC. Na jego Facebooku czytamy:

- Debiutować w WRC w Anglii, do tego z nowym pilotem - nie wyobrażam sobie tego. To był trudny rajd dla niego, ale on już udowodnił, że jeśli coś ma kierownicę i cztery koła, to błyskawicznie potrafi osiągnąć świetne tempo. To wielki talent - mówił o Kubicy mistrz WRC Sebastien Ogier.

O Kubicy wypowiedział się też inny kierowca Jari-Matti Latvala. Tak jego słowa przybliża Gutowski:

"A Jari Matti, który po wspólnych testach w Fordzie jako jeden z pierwszych przepowiadał, że RK będzie szybki, powiedział wczoraj, że spodziewał się, że RK sobie poradzi bardzo dobrze, ale nie myślał, że aż tak. A myśl, że sam mógłby zacząć ten rajd z innym pilotem i w innym języku, to dla niego jakaś abstrakcja.

Rajd Wielkiej Brytanii zakończył się zwycięstwem Sebastiena Ogiera.

Zobacz wideo
Więcej o: