Rajd Wielkiej Brytanii. Niedziela bez Roberta Kubicy

Zespół Citroen Racing potwierdził, że Robert Kubica i Michele Ferrara w niedzielę nie wrócą na trasę Rajdu Wielkiej Brytanii. Ich Citroen DS3 WRC doznał zbyt poważnych uszkodzeń podczas sobotniego dachowania na 11. odcinku specjalnym.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Kubica i Ferrara wypadli z trasy na prawym zakręcie niespełna cztery kilometry od startu. Auto stoczyło się po 60-metrowym zboczu i zostało poważnie uszkodzone. Załoga mogłaby wrócić do walki w niedzielę, gdyby nienaruszona została klatka bezpieczeństwa, a mechanicy zdążyliby odbudować auto w trzy godziny. Wieczorem zespół potwierdził jednak, że uszkodzenia są zbyt poważne. Kubica zakończył start w Walii.

W ostatniej rundzie rajdowych mistrzostw świata polski kierowca dojechał do mety tylko czterech odcinków. Dwa razy wypadał z trasy i dachował. - Rajd był dla mnie ciężki, ponieważ nie przejechałem zbyt wielu kilometrów i musiałem jechać z nowym pilotem. To nie było łatwe ani dla mnie, ani dla mojego pilota. Nie mieliśmy tutaj szczęścia, ale to część tego sportu - przyznał Kubica. - Wczoraj popełniłem błąd na błotnistym odcinku i ześlizgnęliśmy się z drogi. Dziś przytrafiło się jakieś zaćmienie w komunikacji. To dość rozczarowujące. Przyjechaliśmy tu zdobywać doświadczenie i dwa razy skończyliśmy w rowie - podsumował.

Rajd Wielkiej Brytanii to ostatni start Kubicy w tym roku. Wcześniej polski kierowca, z pilotem Maciejem Baranem, zdobył mistrzostwo świata w klasie WRC-2.

Tegoroczne starty Roberta Kubicy

Więcej o: