Rajd Wielkiej Brytanii. Kubica w sobotę też się ściga

Robert Kubica wystartuje do sobotnich odcinków specjalnych Rajdu Wielkiej Brytanii - potwierdził na swoim blogu ?Sokolim Okiem? Mikołaj Sokół.

Kubica wypadł z trasy i dachował na początku piątkowego etapu. Ani jemu, ani pilotowi nic się nie stało. - Stoczyliśmy się blisko 3 m w dół. Mam nadzieję, że jutro wrócimy do ścigania. Szkoda, by przez tak mały błąd skończyć udział w rajdzie - mówił Kubica.

Polak może wrócić na trasę w trzecim dniu rajdu dzięki systemowi Rally2, czyli pojedzie z 30-minutową karą. Jego nazwisko figurowało na liście startowej, ale to, czy Polak pojedzie w sobotę, zależało od jego zespołu i stopnia uszkodzenia samochodu. Citroen na naprawę auta miał trzy godziny, a najpóźniej na cztery godziny przed startem sobotniego etapu samochód musi być z powrotem w parku zamkniętym.

Tuż przed północą w piątek Mikołaj Sokół na swoim Facebooku potwierdził, że Polak wyruszy w sobotę na trasę. Start pierwszego odcinka zaplanowano na godz. 9.29. Kubica wyruszy na trasę jako pierwszy. Następnie pojadą w dwuminutowych odstępach: Sołowow, Sordo, Prokop, Mikkelsen, Nowikow, Ostberg, Neuville, Latvala i Ogier. Na liście startowej nie ma Mikko Hirvonena, który także w piątek zaliczył dachowanie.

Prowadzi Ogier

Sebastien Ogier (VW Polo WRC) prowadzi po dwóch etapach Rajdu Wielkiej Brytanii, ostatniej rundy mistrzostw świata. Francuz ma po drugim etapie 20,1 s przewagi nad drugim Jarim-Mattim Latvalą oraz 1.02,6 nad trzecim Belgiem Thierrym Neuvillem (Ford Fiesta WRC).

Wyniki (po dziewiątym z 22 odcinków specjalnych):

1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC) 1:34.48,0

2. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC) strata 20,1

3. Thierry Neuville (Belgia/Ford Fiesta WRC) 1.02,6

4. Mads Ostberg (Norwegia/Ford Fiesta WRC) 1.30,8

5. Jewgienij Nowikow (Rosja/Ford Fiesta WRC) 1.34,5

6. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC) 1.35,6

7. Martin Prokop (Czechy/Ford Fiesta WRC) 4.56,2

8. Elfyn Evans (W. Brytania/Ford Fiesta R5) 6.14,6 (1. m. WRC-2)

9. Jari Ketomaa (Finlandia/Ford Fiesta R5) 6.42,6 (2. m. WRC-2)

10. Dani Sordo (Hiszpania/Citroen DS3 WRC) 6.54,6

Zobacz wideo
Więcej o: