Rajd Wielkiej Brytanii. Kubica: To ja popełniłem błąd

- Podczas hamowania nie było przyczepności. Nie zauważyłem błota i zacięły się przednie koła - powiedział po wypadku w rajdzie Wielkiej Brytanii Robert Kubica. Jeśli w nocy mechanicy zdołają naprawić samochód, polski kierowca najprawdopodobniej będzie kontynuował ściganie.

Po pierwszym dniu Kubica zajmował siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i tracił 35,4 s do prowadzącego Sebastiana Ogiera. Drugi dzień zaczął się jednak dla niego fatalnie. Już na otwarcie piątkowych zmagań wypadł z trasy i dachował. Ani jemu, ani pilotowi nic się nie stało. Polak nie wini Michele'a Ferrary, z którym ściga się pierwszy raz.

- Próbowałem odzyskać przyczepność za pomocą hamulca ręcznego, ale niestety zabrakło nam kilku metrów i doszło do dachowania - relacjonuje Kubica. - Jest mi wstyd, ponieważ nie naciskałem, po prostu nabrałem się na zmiany w powierzchni trasy. Na wcześniejszym zakręcie przyczepność była dobra, ale na następnym było zdecydowanie więcej błota - dodał.

Citroen Kubicy został zdjęty z trasy dopiero po zakończeniu piątkowego ścigania. Gdy tylko auto wróci do serwisu, zajmą się nim mechanicy. Kubica ma nadzieję, że w sobotę będzie mógł wrócić na trasę. - Raczej nie było większych szkód. Stoczyliśmy się blisko trzy metry w dół. Mam nadzieję, że jutro wrócimy do ścigania, szkoda, by przez tak mały błąd tak skończyć udział w rajdzie - zakończył Polak.

Jeżeli w samochodzie nie jest uszkodzona klatka bezpieczeństwa, być może serwis zdoła auto odbudować, a Zespół Sędziów Sportowych po dokładnej kontroli dopuści je do startu. Wtedy Kubica może pojechać w sobotę w systemie superally, ale bez szans na walkę o czołową lokatę.

Ogier liderem

Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) prowadzi po dwóch etapach Rajdu Wielkiej Brytanii, ostatniej rundy mistrzostw świata. Za nim plasują się Jari-Matti Latvala (20,1 sekundy straty) i Thierry Neuville (1.02,6 straty).

Wyniki (po 9 z 22 odcinków specjalnych):

1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC) 1:34.48,0

2. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC) strata 20,1

3. Thierry Neuville (Belgia/Ford Fiesta WRC) 1.02,6

4. Mads Oestberg (Norwegia/Ford Fiesta WRC) 1.30,8

5. Jewgienij Nowikow (Rosja/Ford Fiesta WRC) 1.34,5

6. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC) 1.35,6

7. Martin Prokop (Czechy/Ford Fiesta WRC) 4.56,2

8. Elfyn Evans (W. Brytania/Ford Fiesta R5) 6.14,6 (1. m. WRC-2)

9. Jari Ketomaa (Finlandia/Ford Fiesta R5) 6.42,6 (2. m. WRC-2)

10. Dani Sordo (Hiszpania/Citroen DS3 WRC) 6.54,6

Zobacz wideo

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: