Rajd Wielkiej Brytanii. Kubica zmienił pilota?

Według informacji włoskiego serwisu stopandgo.tv, pilotem Roberta Kubicy w Rajdzie Wielkiej Brytanii nie będzie Maciej Baran, ale Włoch Michele Ferrara. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Relacje na żywo z rajdu od 14 listopada w Sport.pl.

Rajd Wielkiej Brytanii będzie historycznym wydarzeniem dla Kubicy, gdyż po raz pierwszy pojedzie w mistrzostwach świata samochodem WRC . Wcześniej w tym sezonie startował w klasie WRC-2, w której nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrza świata. Jego pilotem był Baran, ale jak informują Włosi, w Wielkiej Brytanii to się zmieni.

35-letni Ferrara w tym sezonie jeździł z uznawanym za spory talent Andreą Crugnolą. Informacja, jakoby miał zadebiutować jako pilot Kubicy, jest niepotwierdzona. Na oficjalnej liście zgłoszeń wciąż widnieje nazwisko Barana.

Kubica nie czuje presji

- Musimy podejść do startu w Wielkiej Brytanii spokojnie. Wiem, że ludzie chcieliby, żebym pojechał bardzo szybko, ale to będzie bardzo trudne - mówi Kubica przed debiutem za kierownicą Citroena DS3 WRC. - Jazda tempem pierwszej piątki czy szóstki będzie poza moim zasięgiem. Przy doświadczeniu innych zawodników oznaczałoby to, że coś jest nie tak z systemem. Zachowuję spokój - dodaje.

Kubica będzie testował Citroena DS3 WRC w tygodniu poprzedzającym rajd. Będą to jego pierwsze kilometry w tym aucie, ale nie pierwsze w aucie WRC. Pod koniec ubiegłego roku Polak startował Citroenem C4 WRC m.in. we francuskim Rajdzie du Var.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: