Rajd Akropolu. Kubica najlepszy w WRC 2. Wygrał Latvala

Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) zajął wysokie, 11. miejsce w Rajdzie Akropolu, szóstej rundzie mistrzostw świata WRC. Wygrał Fin Jari-Matti Latvala. Polak był najlepszy w klasie WRC 2.

Po świetnej jeździe w piątek i w sobotę Kubica bronił w niedzielę sporej przewagi nad innymi kierowcami WRC 2. - To chyba najtrudniejszy dzień moich ostatnich 10 lat - mówił po dwóch z czterech odcinków specjalnych rozegranych tego dnia. Polakowi problemy sprawiała taktyczna, spokojna jazda. - Wolna jazda wcale nie jest taka łatwa, szczególnie na szutrze, gdzie przy takiej jeździe opony nie pracują najlepiej - tłumaczył.

Ostatecznie Kubica świetnie poradził sobie i z oponami, i z własnym temperamentem. Na dwóch popołudniowych OS-ach kontrolował przebieg wydarzeń. Goniącemu go Jurijowi Protasowowi pozwolił odrobić tylko niewielką część strat, wyprzedzając go w sumie o 1:29.8.

Zwycięzcą całego rajdu został Fin Jari-Matti Latvala, który wyprzedził Daniela Sordo z Hiszpanii i Belga Thierry'ego Neuvilla. Dopiero 10. był lider mistrzostw świata Sebastien Ogier. Francuz szanse na dobry wynik stracił już samym początku greckiego rajdu, kiedy to awarii uległa pompa paliwowa jego volkswagena.

Więcej o: