Kubica: Wywozimy z Azorów dużo cennych wniosków

- Dla nas każdy start jest trudny. Tak naprawdę tylko my wiemy jak bardzo. Z zewnątrz to może wydawać się łatwe, ale ogólnie rajdy są bardzo skomplikowanym sportem, nie tylko jeśli chodzi o jazdę - mówi Robert Kubica po Rajdzie Azorów. Polak zajął w zawodach 6. miejsce, wygrał Czech Jan Kopecky.

Krzysztof Girgiel: Po piątkowych doświadczeniach w sobotę jechało Ci się łatwiej?

Robert Kubica: Było tak samo trudno. Jak się jedzie rajd po raz pierwszy, nie ma łatwych i trudnych oesów. Warunki w sobotę też były trudne. Odcinki były nowe, tylko jeden z nich jechaliśmy pierwszego dnia. Nie można powiedzieć, czy było łatwiej, czy trudniej.

Patrząc na cały weekend, to był twój najtrudniejszy rajd?

Dla nas każdy start jest trudny. Tak naprawdę tylko my wiemy jak bardzo. Z zewnątrz to może wydawać się łatwe, ale ogólnie rajdy są bardzo skomplikowanym sportem, nie tylko jeśli chodzi o jazdę. Szczególnie dla debiutantów. Nie dzielimy naszych startów w ten sposób, każdy jest naprawdę dużym wyzwaniem.

Dla ciebie najważniejsza jest nauka. Jakie lekcje były najcenniejsze na Azorach?

Nauczyliśmy się wielu rzeczy. Był to mój drugi szutrowy start. Było dużo nowości. Pierwszy raz jechałem w tak trudnych warunkach, pierwszy raz jechałem na błotnistych odcinkach. Tutejsze trasy są bardzo wymagające nawet przy dobrej pogodzie, a przecież pogoda tutaj zrobiła swoje i utrudniła nam zadanie. Wywieziemy z Azorów dużo lekcji i dużo wniosków. Jestem sporo bogatszy o bardzo cenne doświadczenia na przyszłość.

W następnym starcie, w Rajdzie Korsyki, stawiacie sobie jakiś sportowy cel?

Na cały ten sezon nie ma innego celu. Zależy nam tylko na zbieraniu doświadczenia.

Relacje z rajdowych mistrzostw Europy transmituje Eurosport

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: