Rajd Portugalii: Kubica: Nie mam doświadczenia

- Tutaj nie można sobie powiedzieć: ?Dobra, odpuszczę sobie na tych dwóch zakrętach, najwyżej stracę dwie sekundy? - powiedział swojej oficjalnej stronie Robert Kubica po piątkowych odcinkach specjalnych Rajdu Portugalii.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Po awarii samochodu na dojeździe do piątego odcinka Robert Kubica stracił już szansę na osiągnięcie dobrego rezultatu. Polak poważnie uszkodził oponę, ale skorzysta z systemu Rally 2, który umożliwia powrót do rywalizacji mimo nieukończenia etapu.

- Byłem zaskoczony, myślę, że dzisiaj dobrze jechałem. Niestety, zjechałem pół metra, może metr z drogi na coś i przecięliśmy oponę. Tylna opona trochę zeszła z obręczy, dojazdówka była bardzo długa i niestety opona powoli traciła ciśnienie. Nie było szans na dalszą jazdę, bo mieliśmy tylko jedno koło zapasowe - powiedział kierowca.

Po czterech etapach mimo problemów technicznych Kubica jechał rewelacyjnie - był na drugim miejscu w klasyfikacji WRC-2. Do prowadzącego Fina Lappiego tracił 23,5 sekundy. W klasyfikacji generalnej rajdu Polak był 13.

- Dzień był mieszany. Zaczął się średnio, bo na pierwszych odcinkach brakowało przyczepności i pewności w aucie. Potem było już lepiej. Mieliśmy drobny moment na dwójkowym zakręcie, kiedy ześlizgnąłem się z drogi, ale udało się wrócić na trasę i straciłem tam tylko 3-4 sekundy. Ostatnia pętla była bardzo dobra. Bardzo trudno jest jechać, kiedy się jest tu po raz pierwszy, w dodatku ja nie mam doświadczenia, i to też nie ułatwia - mówił Kubica.

- Byłem zaskoczony niektórymi zakrętami. Nie mam doświadczenia i trudno jest mi ocenić na podstawie zapoznania przejeżdżanego z prędkością 50 km/godz., jak na danym szczycie zachowa się samochód. Tu jest ich tak dużo, że nie można sobie powiedzieć: "Dobra, odpuszczę sobie na tych dwóch zakrętach, najwyżej stracę dwie sekundy". Tutaj szczyt czy hopka jest co dwa-trzy zakręty. To nie było łatwe - dodał Kubica.

W sobotę kierowcy przejadą sześć odcinków specjalnych. Rajd zakończy się w niedzielę.

Więcej o: