Problemy techniczne Kubicy na trasie Rajdu Portugalii, ale jazda świetna

Robert Kubica na trasie Rajdu Portugalii spisuje się świetnie. Po czterech oesach zajmuje w klasie WRC2 drugie miejsce. Niestety, na trasie drugiego oesu wypadł z trasy, wjechał w krzaki i uszkodził samochód. Na szczęście na ten moment udało się go naprawić.

Samochód Kubicy miał uszkodzoną chłodnicę (co spowodowało przegrzewanie się silnika) i prawą przednią oponę. To nie przeszkodziło Polakowi zająć w tym oesie trzeciego miejsca. Załoga szybko naprawiła usterki i wystartowała w trzecim oesie. To jednak zły prognostyk przed dalszą częścią rajdu. Tym bardziej że Polak będzie mógł skorzystać z serwisu dopiero po zakończeniu piątkowych odcinków specjalnych.

Awaria nie przeszkodziła Polakowi świetnie przejechać trzeciego oesu. Był w nim drugi, tylko 0,9 sekundy za liderem klasyfikacji generalnej Lappim. Czwarty oes to kolejny popis Polaka. Znowu był drugi, ale tylko 0,1 za Lappim. Byłby pierwszy, ale kończył trasę z przebitą oponą! Dzięki temu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie WRC2.

W klasie WRC Michał Kościuszko jest 8. w klasyfikacji generalnej. Pierwsze dwa oesy poszły mu bardzo dobrze, później było słabiej, ale i tak 8. miejsce jest powyżej oczekiwań. Jeśli je utrzyma, zdobędzie punkty do klasyfikacji generalnej WRC.

Ostatni piątkowy oes o 19:05. Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na iOS-a i Androida .

Więcej o: