Kubica o Rajdzie Polski: To będzie wydarzenie roku

- Rajd Polski z pewnością będzie wydarzeniem roku w polskim motorsporcie, a kto wie, czy nie największym wydarzeniem sportowym roku w ogóle - mówi w rozmowie z oficjalną stroną rajdowych mistrzostw Europy Robert Kubica.

70. Rajd Polski odbędzie się na szutrowych drogach wokół Mikojałek dopiero za pięć miesięcy (13-15 września), ale Kubica już nawołuje kibiców, by się na to wydarzenie szykowali. - Miło będzie wrócić do polskich fanów. Przypuszczam, że będzie ich wielu i organizatorzy będą mieli z tego powodu trudne zadanie. Jednak jeśli rajd będzie dobrze przygotowany, wszystkim będzie się podobało, a ja będę cieszył się z powrotu do kraju i jazdy przed polską publicznością - powiedział Kubica.

- Rajd Polski z pewnością będzie wydarzeniem roku w polskim motorsporcie, a kto wie, czy nie największym wydarzeniem sportowym roku w ogóle - mówił Polak.

Kubica ma już za sobą debiut w ERC. W rajdzie Wysp Kanaryjskich jadący Citroenem DS3 RRC 28-letni Polak na 10. odcinku specjalnym rozbił auto i nie ukończył zawodów, ale wcześniej jechał świetnie i zachwycił ekspertów.

W kwietniu Kubica zadebiutuje w rajdowych mistrzostwach świata - ma zaplanowany występ w Rajdzie Portugalii. Będzie to jego pierwszy rajd na nawierzchni szutrowej. Wcześniej w ramach rozgrzewki pojedzie w zawodach Fafe Rallysprint (6 kwietnia). Na sześciokilometrowym odcinku Polak będzie miał pierwszą okazję, by zmierzyć się z najlepszymi kierowcami rajdowymi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.