Były rajdowy mistrz świata: Kubica kiedyś się zabije

Były rajdowy mistrz świata, Niemiec Walter Rohrl wyraził swoje obawy co do umiejętności rajdowych kierowców Formuły. O Kubicy powiedział: - Boję się, że on się kiedyś zabije. To brzmi strasznie.

Śledź relacje na żywo z wyścigów Kubicy w swoim telefonie. Ściągnij aplikację Sport.pl Live

- Gdy kierowcy przesiadają się z samochodów otwartych do rajdowych, rzadko kończy się to sukcesem. Wielu kierowców Formuły 1 nie radzi sobie nawet w serii DTM, a przecież one również odbywają się na torze. Gdy zmienia się podłoże jest jeszcze trudniej - powiedział Rohrl, mistrz świata rajdowy z 1980 i 1982 roku.

- Kubica postępuje nierozsądnie. Boję się, że on się kiedyś zabije. To brzmi strasznie - mówi o polskim kierowcy.

Rohrl w wywiadzie wspomina również o Kimi Raikkonenie, który w rajdach niezbyt dobrze sobie radził. Za to o swoim rodaku Sebastianie Vettelu wypowiada się pochlebniej: - On zna granice, których nie wolno przekraczać. To podstawa do tego, aby być mistrzem.

Robertowi Kubicy w przeszłości zdarzyło się mieć niebezpieczne wypadki. Najgroźniejszy to ten z Ronde di Andora, po którym polski kierowca nie wrócił do Formuły 1. Ostatnio zaczął startować w rajdach, niestety nie wszystkie ukończył. Rozbił się m.in. w Rally du Var.

Kubica w rajdowych ME

Robert Kubica ustalił warunki współpracy z teamem Citroena w tym sezonie i w jego barwach wystartuje w Rajdzie Wysp Kanaryjskich (21-23 marca), trzeciej rundzie mistrzostw Europy - poinformował w czwartek portal autosport.com.

Więcej o: