Robert Kubica: DTM jest jedną z opcji

- Ten test miał mi dać ?czucie? samochodu i miałem się przekonać, jak się prowadzi auto DTM. Za kierownicą czułem się komfortowo, a to ważne, zwłaszcza jak nie masz zbyt wiele czasu, by się przygotować - powiedział Robert Kubica internetowej telewizji DTM TV.

Kubica w czwartek testował na Circuit Ricardo Tormo w Walencji Mercedesa AMG C-Coupe o mocy ponad 500 KM, używanego w wyścigach niemieckiej serii Deutsche Tourenwagen Masters (DTM). Polak w sumie przejechał ponad 456 km w niezłych warunkach atmosferycznych.

Jak powiedział Toto Wolff, szef sportu w Mercedesie, Kubica testował samochód serii DTM, bo jego ramię nie jest jeszcze na tyle sprawne, by móc normalnie prowadzić bolid. - Jeśli mam nieco przestrzeni w samochodzie, a tak jest w przypadku auta DTM, to nic nie ogranicza mojej ręki - przyznał polski kierowca.

- Ten test miał mi dać "czucie" samochodu i miałem się przekonać, jak się prowadzi auto DTM. Za kierownicą czułem się komfortowo, a to ważne, zwłaszcza jak nie masz zbyt wiele czasu, by się przygotować - dodał.

Kubica cały czas nie ujawnił, co będzie robił w sezonie 2013. Do tej pory wiele wskazywało, że będzie ścigał się w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC), a rozpocznie sezon rajdem Rally Islas Canarias pod koniec marca. - Nie wiem jeszcze, jaką podejmę decyzję, ale na pewno DTM jest jedną z opcji - mówi.

Więcej o: