Robert Kubica w WTCC razem z Sebastianem Loebem?

Robert Kubica rozważa ofertę Citroena, by w 2014 roku wystartować w serii World Touring Car Championship w zespole razem z Sebastianem Loebem - podał AutoWeek.com.

Kubica wciąż nie ujawnia, gdzie wystartuje w tym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że Polak będzie ścigał się w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC), a rozpocznie sezon rajdem Rally Islas Canarias pod koniec marca. Niewykluczone, że wystąpi w tym roku również w kilku startach WRC, a jego autem ma być Ford Fiesta. Do tego weźmie też udział w testach na torze w Walencji w samochodzie mercedesa w wersji przeznaczonej do wyścigów DTM.

Cały czas nie wiadomo, czy Polak chce ścigać się w rajdach, czy wrócić do kariery wyścigowej. We wtorek AutoWeek.com podał, że Kubica dostał propozycję od Citroena, która łączyłaby obie aktywności. Francuska firma chciałaby, by Polak w tym sezonie w rajdach jeździł jej autami (DSR RRC i WRC), a w przyszłym roku Polak miałby się przesiąść do samochodu klasy WTCC i razem z Sebastianem Loebem utworzyć duet kierowców fabrycznych.

Co więcej, mówi się, że Citroen mógłby zaoferować Kubicy bardzo korzystne warunki finansowe, a do tego Polak miałby perfekcyjnego rajdowego mentora w Loebie, dziewięciokrotnym rajdowym mistrzu świata. Ford, który także stara się o Kubicę, ostatnio obciął budżet w dziale motorsportu, a do tego nie jest obecny w czołowych klasach wyścigowych.

Więcej o: