F1. Kubica: Wciąż wierzę, że mogę wrócić do Formuły 1

PRZEGLĄD PRASY. - Problem jest z rotacją ramienia. Mam też ograniczone możliwości, jeśli chodzi o palce. Ale wciąż wierzę, że mogę wrócić do Formuły 1 - mówi Robert Kubica. Polski kierowca udzielił obszernego wywiadu magazynowi ?F1Racing?

Kubica, który po wypadku z lutego 2011 roku wciąż walczy o powrót do Formuły 1, ma nadzieję, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Polak wrócił do sportu, jeździ w rajdach, ale wciąż marzy o ponownym zajęciu miejsca za sterami bolidu F1.

- Wciąż wierzę w to, że mogę wrócić. Dzięki rajdom i testom na torze moja forma powoli ulega poprawie - mówi Kubica w rozmowie z magazynem "F1Racing". Nowy numer magazynu jest już dostępny w Wielkiej Brytanii, a fragmenty wywiadu opublikował portal f1zone.pl .

- Siła w ręce jest taka jak przedtem, problem jest z rotacją ramienia. Mam też ograniczone możliwości, jeśli chodzi o palce. Nerwy potrzebują mnóstwa czasu, ale już widzę progres - dodaje Kubica.

Polak w wywiadzie zdradza również, że uważnie śledzi rywalizację w F1. Zdaje sobie jednak sprawę, że w tym momencie niemożliwe jest wzięcie udziału w wyścigach. Mówi jednak, że ma wielkie szczęście, że w ogóle po wypadku może jeździć i brać udział w rajdach. Przyznaje, że pomagają mu one zapomnieć o życiu sprzed wypadku, kiedy był jedną z czołowych postaci F1.

Kubica będzie testował mercedesa na torze w Valencii

Więcej o: