Kubica zrobił wrażenie. Citroen chce Polaka w rajdach WRC!

Mimo że Robert Kubica w niedawnym wypadku w rajdzie Rallye du Var sprawił, że jeden z samochodów Citroena spłonął, francuski zespół jest zachwycony dyspozycją Polaka. Szef zespołu, Yves Matton, ma nawet spróbować przekonać Polaka do startu w przyszłorocznych mistrzostwach świata WRC. - Jedyny warunek to znalezienie przez Roberta sponsora - podkreśla.

Kubica powinien zdecydować się na starty w WRC? Podyskutuj na naszym Facebooku ?

Polski kierowca, którego kariera w F1 została przerwana z powodu wypadku, powoli odbudowywuje formę, startując w rajdach samochodowych. Niewykluczone jednak, że Kubica pozostanie w nich na dłużej, gdyż członkowie zespołu Citroen byli zachwyceni współpracą z Polakiem i będą chcieli, by wystartował w ich samochodzie w mistrzostwach świata WRC.

- To, że Robert spalił jeden z naszych samochodów, nie jest powodem, by zrywać współpracę, takie wypadki się zdarzają. My chcemy raczej tę współpracę zacieśnić - przekonuje szef Citroena, Yves Matton. Polak zniszczył samochód na jednym z końcowych etapów Rallye du Var. Kubica przez cały rajd i był na najlepszej drodze do zwycięstwa, ale nieszczęśliwy wypadek spowodował, że zespół Citroena musiał pogodzić się z porażką. - Jesteśmy zainteresowani, by współpraca z Robertem rozkręcała się najszybciej, jak się da. Być może uda się go nawet posadzić za kierownicą DS3 WRC w nadchodzącym sezonie. W tym roku będziemy mieli więcej samochodów niż zwykle, więc na pewno coś dla niego znajdziemy. Jedyny warunek to znalezienie odpowiednich pieniędzy, ale myślę, że jest on w stanie znaleźć sponsora - dodaje Matton.

- Robert to świetny kierowca, który bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Jestem przekonany, że stać go na sukcesy w mocno obsadzonych imprezach - zakończył Matton.

Na razie nie wiadomo, na ile realny jest start Polaka w rajdach WRC, ale sam Polak przyznaje, że póki co o powrocie do F1 nie ma mowy i będzie próbował startować w coraz bardziej prestiżowych rajdach, by spróbować się odpowiednio przygotować. - Moim priorytetem jest powrót do F1, ale na dziś dzień ten temat jest nieaktualny. Kiedy ręka będzie na tyle sprawna, bym mógł kierować bolidem, z pewnością wrócę, ale póki co muszę pomyśleć o innych rajdach - mówił niedawno Kubica.

Zobacz wideo

Czy Kubica powinien wracać do F1? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Więcej o: