Kubica wystartuje w Rajdzie Monte Carlo?

Według nieoficjalnych informacji Robert Kubica weźmie udział w prestiżowym rajdzie Monte Carlo. Jednak według włoskiego serwisu MotoriPlus polski kierowca miałby pojechać nie w Citroenie, a w samochodzie MINI John Cooper Works WRC przygotowanym przez team Prodrive.

Samochód dla Kubicy miałby zostać przygotowany przez Davida Richardsa, który ma za sobą duże doświadczenie w F1. Richards w przeszłości współpracował z British American Racing (zespół Formuły 1 w latach 1999-2005), który później przekształcił się w Hondę, Brawn GP i finalnie w AMG Mercedes. Brytyjczyk teraz jest prezesem Prodrive i Aston Martin.

Zmiana samochodu to efekt niedzielnego wypadku Kubicy, który podczas rajdu du Var stracił kontrolę nad pojazdem, wypadł z trasy i z dużą prędkością uderzył w drzewo. Samochód spłonął, polskiemu kierowcy nic się nie stało.

Teraz samochód dla Kubicy ma przygotować Prodrive. Co ciekawe, brytyjski zespół to niedoszły uczestnik wyścigów Formuły 1, który już niebawem (po zmianie przepisów, która ma nastąpić w 2013) może kolejny raz ubiegać się o prawo do startu w najbardziej prestiżowych wyścigach świata.

Rajd Monte Carlo odbędzie się w dniach 16-19 stycznia.

Zobacz wideo
Więcej o: