Rallye du Var. Kubica z gigantyczną przewagą

Robert Kubica przejechał w sobotę kolejnych pięć odcinków specjalnych w Rallye du Var - wszystkie wygrał, a jego przewaga wzrosła do ponad pięciu minut. Z rajdu wycofał się najgroźniejszy rywal Polaka - Belg Freddy Loix. W niedzielę kolejne trzy OS-y.

Pierwszy sobotni OS (piąty w rajdzie) polski kierowca przejechał w czasie 14.07,03 i o 1,3 sekundy wyprzedził Craiga Breena. W następnym poszło mu jeszcze lepiej - przewaga na mecie nad drugim w klasyfikacji generalnej Loixem wyniosła aż 29,1 sekundy. Citroen C4 WRC, którym ściga się Kubica, nie miał sobie równych także na kolejnych trzech odcinkach, a krakowianin dał lekcję jazdy kolejnym kierowcom - na trzecim OS-ie Lionel Baud stracił 0.30.2, a z trasy wypadł Freddy Loix - najgroźniejszy rywal polskiego kierowcy.

Na najkrótszym, ósmym odcinku specjalnym różnica między Kubicą a drugim Craigiem Breenem wyniosła aż 17,7 sekundy. Na ostatnim odstawił Breena o ponad minutę.

Po dwóch dniach rywalizacji Kubica przewodzi w klasyfikacji generalnej. Drugi kierowca w stawce - Cedric Robert - traci do Polaka 5 minut i 13 sekund.

W niedzielę odbędą się ostatnie trzy odcinki (start pierwszego o 7 rano). Jeśli nic nie stanie się z samochodem, a Kubica będzie jechał ostrożnie, nikt nie odbierze mu zwycięstwa.

Rallye du Var to najpoważniejszy i najtrudniejszy rajd, w jakim polski kierowca wystartował po kontuzji. W stawce jest dziewięć samochodów klasy WRC. Tydzień temu Kubica wygrał mniejszy rajd w Como.

Więcej o: