Rajdy. Kubica rozpoczyna jazdę w Rally di Como

W czwartek rozpocznie się pierwszy odcinek testowy rajdu Rally di Como. W zawodach, które potrwają do soboty, pojedzie po raz pierwszy za kierownicą Citroena C4 Robert Kubica. Relacja z początku rajdu na żywo od godz. 14.30 w Sport.pl

Po trzech startach w krótkich rajdach i w słabszych samochodach były kierowca F1 przesiada się do jednej z najsłynniejszych maszyn świata i wystartuje we włoskim Rally di Como. Tym razem pojedzie Citroenem C4 WRC. Podobnym autem Sebastien Loeb wywalczył cztery tytuły rajdowego mistrza świata.

Prawa ręka Polaka nie jest jeszcze w pełni sprawna po wypadku, który przerwał jego karierę w Formule 1. Dlatego francuski zespół zdecydował się na pewne modyfikacje, które mają ułatwić mu prowadzenie samochodu. - Hamulec ręczny został tak przerobiony, żeby Robert nie musiał używać dźwigni, a jedynie wcisnąć przycisk - tłumaczy Xavier Mestelan-Pinon, dyrektor techniczny zespołu Citroen.

Zawody rozpoczną się w czwartek o 14.30 od odcinka specjalnego, a skończą w sobotę po południu. - Nie mogę się doczekać, gdy będę mógł poprowadzić tak szybki i tak utytułowany samochód jak C4 WRC - mówi Kubica. - Rajdy samochodowe to jedna z moich ulubionych dyscyplin sportów motorowych. Po pierwszych testach WRC, start w Rally di Como da mi okazję wyczucia samochodu na asfalcie - opowiada.

Po powrocie do sportu po wypadku, do którego doszło 6 lutego zeszłego roku w Ligurii, Kubica wystartował w trzech rajdach. Dwa wygrał, jednego nie ukończył. Po występie w Rally di Como czeka go jeszcze w tym roku udział w rajdzie Rallye du Var, który zaplanowano na 23-25 listopada.

Więcej o: