Rajdy samochodowe. Kubica pojedzie Citroenem w dwóch rajdach

Citroen poinformował, że Robert Kubica wystąpi w dwóch rajdach samochodowych jeszcze w tym miesiącu. Polak, który z powodu wypadku przerwał karierę w Formule 1, ma pojawić się na imprezach we Francji i we Włoszech. Zasiądzie tam za kierownicą samochodu C4 WRC, podobnego do tego jakim Sebstien Loeb zdobył cztery mistrzostwa świata.

Na oficjalnej stronie internetowej teamu rajdowego Citroen czytamy: "Robert Kubica zamierza wrzucić kolejny bieg biorąc udział w dwóch rajdach, za kierownicą C4 WRC. Nowe wyzwanie dla kierowcy wyścigowego, który ponad wszystko chce przeżyć radość z jazdy samochodem najwyższej klasy"

Pierwszym rajdem, w którym wystąpi Polak będzie Rally di Como. Odbędzie się w dniach 15-17 listopada we włoskiej Lombardii. Druga impreza, w jakiej weźmie udział Kubica to Rallye du Var, a odbędzie się ona od 23 do 25 listopada.

27-letni Kubica już dwukrotnie startował w du Var. W 2009 zajął 29. miejsce jadąc Clio R3, rok później był czwarty za kierownicą Clio S1600.

Będą to kolejne rajdy, w jakich weźmie udział Polak po trzech, w których widzieliśmy go dotychczas. Jeden z nich - rozgrywany we Włoszech Citta di Bassano - Kubica nawet wygrał.

- Nie mogę się doczekać, gdy będę mógł poprowadzić tak szybki i tak utytułowany samochód jak C4 WRC - powiedział były kierowca F1. - Rajdy samochodowe to jedna z moich ulubionych dyscyplin sportów motorowych. Po pierwszych testach WRC, start w Rally di Como da mi okazję wyczucia samochodu na asfalcie - dodał.

- Inny będzie cel startu w Rallye du Var. Będzie to już mój trzeci występ na tej imprezie, więc jestem z nią już oswojony i czuję się tam bardzo komfortowo. Jednak najważniejsze jest to, by przejechać jak najwięcej mil jak to możliwe i podszkolić się w tej kategorii wyścigów - przyznał Kubica.

Wielkim powrotem Kubicy po wypadku 6 lutego zeszłego roku w Ligurii i wielu operacjach było jego zwycięstwo w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana w Piemoncie na początku września. Od tego momentu włoskie media z zainteresowaniem śledzą jego kolejne starty i zastanawiają się, czy ma szanse zasiąść ponownie w bolidzie Formuły 1.

Więcej o: