F1. Kubica jednak w Ferrari? Kolejne rewelacje włoskiej prasy

- Robert Kubica nigdy nie przestał być kierowcą, nawet gdy w 2011 ryzykował życie i karierę w rajdzie Ronde di Andora. Od tamtej pory Polak myśli o jednym, by jak najszybciej wrócić do ścigania - piszą włoskie media, w których coraz głośniej jest o powrocie Roberta. Niektóre źródła mówią, że Kubica już w 2014 roku może wrócić do bolidu F1 i to od razu w barwach Ferrari.

Powrót polskiego kierowcy jest już kwestią czasu, niedawno miały miejsce pierwsze jego starty po wypadku, który mógł zakończyć jego karierę, wszystko wskazuje jednak na to, że Polak znów zasiądzie w bolidzie F1. Tygodnik "Autosprint" sugeruje nawet, że Ferrari ma tajny plan, który chciało wdrożyć już wcześniej, lecz przeszkodził w tym uraz naszego reprezentanta. Kubica miałby w 2014 roku zastąpić Felipe Massę we włoskim zespole, wcześniej przygotowując się do powrotu startując w rajdach samochodowych.

Stefano Domenicali i Massimo Rivola mają być w ścisłym kontakcie z naszym kierowcą i monitorować jego dyspozycje. Obecnie plany te brzmią dosyć fantastycznie, ale zespół Ferrari widząc zaciekłą walkę Polaka o powrót do F1 chce mu w tym pomóc i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ostatecznie zatrudnić go jako głównego kierowcę.

Testowanie opon Pirelli pomogłoby Kubicy wrócić do F1. Zacznie już w rajdach?

Ferrari zainteresowane Kubicą od dawna

Nie jest to pierwszy raz, kiedy włoskie media donoszą o zainteresowaniu Ferrari usługami Polaka. Po feralnym wypadku w Lutym 2011 roku wydawało się, że Kubica może już nie wrócić do sportu, z czasem zaczęły jednak spływać coraz bardziej optymistyczne informacje. Pod koniec ubiegłego roku na sport.pl informowaliśmy, że włoski zespół jest gotowy zapłacić milion euro Robertowi za samą gotowość do podpisania kontraktu po jego powrocie do zdrowia. Zainteresowanie Ferrari nie jest więc niczym nowym, czy jednak tym razem plotki znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Sprawa wydaje się być tym bardziej prawdopodobna, że Polak od dawna przyjaźni się z Fernando Alonso, który jest obecnie kierowcą tego zespołu. Ostatnio pojawiły się też jednak plotki, że Masse w Ferrari może zastąpić jeszcze inny kierowca - Sebastian Vettel. Szef RedBull Renault, w którym obecnie startuje Niemiec zapewnił jednak, że Sebastian nigdzie się nie wybiera i obie strony są zadowolone z obecnej współpracy.

Póki co Kubica szykuje się do startu w kolejnym rajdzie Rally Citta di Bassano, który odbędzie się 28-29 września.

Czy Robert Kubica będzie jeszcze startował w F1 w barwach Ferrari? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach oraz na naszym Facebooku ?

Więcej o: