Robert Kubica wygrał rajd Ronde Gomitolo di Lana. Powrót w wielki stylu

Robert Kubica we wspaniałym stylu wraca do ścigania. W pierwszym starcie od czasu feralnego wypadku w lutym 2012 roku Polak wygrał wszystkie odcinki specjalne i cały rajd we Włoszech, z prawie minutą przewagi nad resztą stawki.

Dla Kubicy start w rajdzie miał przede wszystkim znaczenie psychologiczne, był ważnym krokiem w stronę pełnej rehabilitacji i upragnionego powrotu do Formuły 1. I chociaż większość biorących udział w rajdzie kierowców to ambitni amatorzy, wygrana Kubicy zrobiła wielkie wrażenie na fanach sportów motorowych na całym świecie.

Polak zaczął ostro od samego początku. Wraz z pilotem Giuliano Manfredim szybko wyszli na prowadzenie, a po kolejnych odcinkach specjalnych tylko powiększali swoją przewagę.

Jesienią Kubica planuje jeszcze udział w kilkunastu rajdach. A Powrót do F1? W wywiadzie dla włoskiej telewizji Sky Italia Polak mówił:

- Przede mną jeszcze długa droga, być może nigdy już nie wrócę do pełnej sprawności fizycznej, ale mój cel pozostaje ten sam: wrócić do F1. Przyszły miesiąc pokaże, czy będzie to możliwe już w nadchodzącym roku czy dopiero w 2014

Zobacz wideo