Robert Kubica wystartuje w Ronde Gomitolo di Lana

W sobotę rano Robert Kubica pojawił się na oficjalnym przeglądzie przed Ronde Gomitolo di Lana. To ostatecznie potwierdza, że Polak wystartuje w dwudniowym, weekendowym rajdzie.

Kubica zasiądzie za kierownicą Subaru Imprezy WRC. Jego pilotem będzie Włoch Giuliano Manfredi.

Zdjęcia maszyny Kubicy ostatecznie potwierdziły, że po południu pojawi się on na starcie rajdu.

Niespodziewany powrót

Jeszcze niedawno zastanawiano się, czy polski kierowca w najbliższym czasie przejdzie kolejną operację, czy może jednak w połowie września poprowadzi Peugeota 207 S2000 w jakimś rajdzie. W piątek Facebookowy profil włoskiego rajduRally Lana Storico e Ronde Gomitolo di Lana poinformował, że Kubicę zobaczymy za kierownicą już w sobotę i niedzielę. Będzie to jego pierwszy start od wypadku, do którego doszło 6 lutego 2011. Informację potwierdził na swoim blogu Mikołaj Sokół, znany dziennikarz zajmujący się sportami motorowymi.

Organizator rajdu nie chciał jednak potwierdzić informacji. Mówił, że uwierzy, jeśli w sobotę rano zobaczy Kubicę z jego samochodem na oficjalnym przeglądzie przed startem.

Dziennikarze spekulowali wcześniej nt. zawodów San Martino di Castrozza 14-15 września lub tydzień późniejszych Appenino Reggiano. Nie wierzyli, że może nastapić to już w najbliższy weekend. - Na razie niczego nie będę komentował. Dopiero w poniedziałek będę mógł odpowiedzieć na wszelkie pytania - powiedział Gerber, który obecnie przebywa za granicą.

6 lutego 2011 roku w rajdzie Ronde di Andora we Włoszech doszło do wypadku, po którym Polak przeszedł wiele operacji i nie wrócił do Formuły 1. Jego pilotem był wtedy Jakub Gerber.

W mediach pojawiały się przeróżne informacje o jego stanie zdrowia. Nadal spekuluje się, czy jego dłoń dojdzie do sprawności, która będzie umożliwiała kierowanie samochodem rajdowym lub bolidem.

Copyright © Agora SA