"Powodzenia Robert!" - Czytelnicy Sport.pl wierzą w powrót Kubicy do ścigania się już we wrześniu [WASZE KOMENTARZE]

"Robert! Jesteś wielki! Prawdziwi fani nigdy o Tobie nie zapomnieli i zawsze wierzyli w powrót. Jesteśmy z Tobą bez względu na efekty" - to tylko jeden z wielu entuzjastycznych, pełnych wsparcia dla Kubicy, komentarzy czytelników Sport.pl na wieść o tym, że polski kierowca może już we wrześniu wystartować w którymś z włoskich rajdów samochodowych. Nie brakuje jednak także głosów sceptycznych.

Wg sensacyjnych informacji hiszpańskiego serwisu rallynoticias.com Robert Kubica ma we wrześniu ma wrócić do zawodowego ścigania się, a już 14-15 września pojechać w rajdzie we włoskim San Martino di Castrozza lub tydzień później w Rally del Appenino Reggiano. Byłby to pierwszy start polskiego kierowcy od feralnego wypadku w lutym 2011 roku, który przerwał karierę Kubicy w F1.

Informacja ta wzbudziła wielkie emocje wśród czytelników Sport.pl. Nie wszyscy wierzą w tak szybki powrót Kubicy, jednak większość życzy mu powodzenia w kontynuowaniu przerwanej kariery.

"Brawo Robert świat wyścigów samochodowych bez ciebie to nie było to . Czekam tylko na twój powrót do F1 bo oglądanie formuły 1 bez ciebie nie dostarcza takich emocji pisze to jako wielki fan F1 i twojego talentu." - pisze Czytelnik o nicku ahmed36. Wtóruje mu rucki: "Robert! Jesteś wielki! Prawdziwi fani nigdy o Tobie nie zapomnieli i zawsze wierzyli w powrót. Jesteśmy z Tobą bez względu na efekty". "Uwielbiam takie powroty, powroty sportowców po ciężkich kontuzjach lub chorobach. Mam nadzieje, że uda się Robertowy wrócić do F1 przynajmniej na jeden wyścig" - pisze ussn, a komentarzy w podobnym tonie jest bardzo wiele.

Nie wszyscy jednak są tak optymistycznie nastawieni do powrotu Kubicy do ścigania się:

"Myślę że da rady wystartować, ale będzie się utrzymywał poza pierwszą 10" - uważa maslomdzxdd.

Green_joe zwraca uwagę na to, że ewentualny start Kubicy w którymś z włoskich rajdów będzie miał przede wszystkim znaczenie psychologiczne: ""Nie zdziwiłbym się gdyby to była celowa decyzja Roberta żeby wystartować właśnie w rajdzie. Do tego z tym samym pilotem. Być może chodzi o przełamanie się psychiczne po ciężkim wypadku i długiej rekonwalescencji w tej samej dyscyplinie. W każdym razie... Powodzenia Robert! :) ".

Ponad 2,5 tysiąca czytelników Sport.pl zagłosowało w sondzie: "Czy wierzysz, że Kubica wystartuje w tym miesiącu w rajdach?". Aż 73% głosujących uważa, że jest to możliwe, przeciwnego zdania jest 27% czytelników Sport.pl.

Zobacz wideo