F1. Autosport potwierdza: Kubica testował Forda

W poniedziałek media obiegła informacja, że Robert Kubica testował we Francji rajdowy samochód Forda. Znany serwis motoryzacyjny Autosport powołując się na swoje źródła, potwierdza te wieści.

Testy Kubicy są utrzymywane w tajemnicy. Dyrektor techniczny Forda Christian Loriaux mówił tajemniczo: - Solberg, Latvala i pewien tajemniczy kierowca, który nie chce rozgłosu i wyjawienia tego, że z nami współpracuje, odbyli we Francji testy. Kierowca ten ma doświadczenie na asfalcie. Przyjechał na własny koszt i pracował sumiennie. Przed testami mówił mi, że nie wie czy da radę fizycznie, ale okazało się, że to dla niego nie problem.

Według informacji Autosportu Polak testował samochód Forda przez jeden z czterech dni testów. Potem razem z Latvalą i Solbergiem dyskutowali o tym jak przygotowany jest samochód i co trzeba w nim poprawić.

Szef Forda Malcolm Wilson odmówił udzielenia informacji: - Jak sami wiecie, mieliśmy cztery dni testów we Francji. To były prywatne testy i nie będę komentował szczegółów.

O tym, że uczestniczył w nich Kubica Autosport dowiedział się od swojego źródła we Włoszech: - Robert prowadził samochód. Wiemy o tym. I jeździł dobrze. Rajdy są jego wielką pasją.

Wypadek i walka o powrót do sportu

6.2.2011 r. jadący Skodą Fabią S2000 w rajdzie Ronde di Andora kierowca Formuły 1 Robert Kubica, miał poważny wypadek.

Samochód uderzył w barierę i został poważnie uszkodzony. Aby wydobyć Kubicę z rozbitego auta, trzeba było rozciąć karoserię. Cała operacja trwała aż 90 minut. Pilot pojazdu Jakub Gerber nie odniósł obrażeń. Kubica został przewieziony śmigłowcem do szpitala. Przyczyną wypadku Roberta Kubicy był mokry asfalt oraz jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa

Polak został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany. Kubica doznał licznych złamań nogi i ręki.

Operował do Mario Igor Rossello, jeden z największych specjalistów od chirurgii ręki w Europie. W marcu informowano, że rehabilitacja Kubicy przebiega doskonale. Nikt nie był jednak w stanie stwierdzić, jak długo potrwa. Mimo że leczenie się przeciągało, doniesienia przez cały rok były optymistyczne. Polak nie poddawał się i z całych sił walczył o jak najszybsze i pełne wyzdrowienie.

Wyleczyć Kubicy do tej pory się nie udało. Nadal wielką niewiadomą pozostaje sprawa jego powrotu do ścigania.

Czy wierzysz doniesieniom mediów, że Robert Kubica testował dla Forda?
Więcej o: