F1. Dla Kubicy drzwi wciąż otwarte

Czy Robert Kubica zasiądzie jeszcze kiedyś za sterami bolidu? W Formule 1 mało kto już wierzy, że do tego dojdzie, jednak wiadomości z Włoch mówią o postępach Polaka.

Czy Kubica wróci do bolidu F1? Dyskutuj na forum!

Pesymistyczne opinie są wynikiem braku informacji i rozgoryczenia, jakie budzi w dziennikarzach niemożność nawiązania kontaktu z zawodnikiem. Roger Benoit ze szwajcarskiego "Blicka" napisał ostatnio sceptyczny artykuł na ten temat. Jego zdaniem ciągły brak wiadomości z obozu Kubicy zdradza, że jego powrót nigdy nie nastąpi. Jednak osoby z bezpośredniego otoczenia polskiego pilota utrzymują co innego. Podkreślają, że kierowca nie traci ani wiary, ani zapału do ciężkiej pracy i intensywnej rehabilitacji. Jego cel się nie zmienił. Jest nim powrót do królowej sportów motorowych i w tym temacie nic jeszcze nie jest przesądzone - ani za, ani przeciw.

W powyższe, nieoficjalne informacje idealnie wpisuje się wiadomość, opublikowana przez witrynę www.calciosport24.it. Włoska strona internetowa powiadomiła o zabiegu, jaki w ostatnich dniach Kubica podobno przeszedł. Chirurdzy mieli wszczepić zawodnikowi w łokieć protezę, aby ułatwić mu odzyskanie niemal pełnego zakresu ruchów ręki. Ta rewelacja, choć na razie niepotwierdzona, jest prawdopodobna. Pomimo tego, że specjaliści ze środowiska Formuły 1 wątpią dziś w powrót Polaka, w ich pesymizmie jest coś budującego. Obawy budzi wyłącznie stan zdrowia zawodnika. Wszyscy wierzą natomiast, że F1 nie zapomni o Kubicy. Co to oznacza?

Przez pięć lat spędzonych w F1 Kubica wyrobił sobie wyjątkowo silną markę. Jeśli wykuruje się i będzie chciał ponownie zasiąść za sterami samochodu wyścigowego, wówczas znajdą się stajnie Formuły 1, które udostępnią mu do testów swój bolid. Dla Kubicy drzwi do F1 wciąż pozostają otwarte.

Więcej o: