Kubica znów za kierownicą?

Polski kierowca testował samochód rajdowy na zamkniętym odcinku niemal w tym samym miejscu, gdzie rok temu uległ wypadkowi - donosi włoska strona internetowa Testrally.com.

Opublikowano kilka zdjęć samochodu z krakowską rejestracją podczas przejazdu i jedno zdjęcie, na którym Kubica - ubrany z kombinezon rajdowy i kurtkę - obserwuje ten sam samochód Renault Clio s1600 prowadzony przez innego kierowcę.

Autor domyśla się, że trasę zmieniono w ostatnim momencie z dróg w pobliżu Villarello na Testico właśnie ze względu na udział Polaka w testach. To właśnie niemal na tych samych drogach Kubica uległ ponad rok temu poważnemu wypadkowi. Na trasie rajdu Ronde di Andora, która przebiegała w okolicy Testico, Polak doznał wielu ciężkich obrażeń, głównie prawej strony ciała. Wciąż największy problem jest z prawą dłonią, która nie odzyskała pełnej sprawności.

Od wypadku kierowca i jego najbliżsi unikają kontaktów z mediami, nie informują o postępach w rehabilitacji oraz o szansach na powrót do Formuły 1.

7 kwietnia do dyspozycji polskiego kierowcy firma rajdowa Erreffe przygotowała renault clio s1600 i skodę fabia s2000 WRC z 2007 r. - z literami RK na przedniej masce. Testrally.com pisze, że Kubica osobiście prowadził samochód, ale nie wiadomo który.

Strona Rallyemotion.it dodaje, że Kubica zrobił na obserwatorach wrażenie - ze względu na pewność jazdy i na szybkość. Za kierownicą zmieniał się z rajdowcem włoskim Andreą Crugnolą, uczestnikiem kilku zeszłorocznych rajdów WRC.

Miesiąc temu Rallyemotion.it donosił, że Kubica w innej imprezie rajdowej - w okolicach Genui - jeździł skodą fabią WRC.

Specyfikacja WRC z 2007 r. pozwala na zastosowanie skrzyni biegów z przekładnią łopatkową za kierownicą. Obecnie w samochodach wrc to rozwiązanie zostało zakazane.

Zobacz wideo
Więcej o: