F1. Robert Kubica znów za kierownicą rajdówki

Polski kierowca testował samochód rajdowy na zamkniętym odcinku niemal w tym samym miejscu, gdzie rok temu uległ wypadkowi - donosi włoska strona internetowa Testrally.com. Według strony rallyemotion.it są świadkowie, którzy widzieli jak Kubica przejechał kilka okrążeń w bardzo dobrym czasie.

Kubica wróci do ścigania? Dyskutuj na Forum F1! ?

Opublikowano kilka zdjęć samochodu z krakowską rejestracją podczas przejazdu, i jedno zdjęcie, na którym Kubica - ubrany z kombinezon rajdowy i kurtkę - obserwuje ten sam jadący samochód renault clio s1600.

Autor domyśla się, że trasę zmieniono w ostatnim momencie z dróg w pobliżu Villarello na Testico właśnie ze względu na udział Polaka w testach. To właśnie niemal na tych samych drogach Kubica uległ ponad rok temu poważnemu wypadkowi. Na trasie rajdu Ronde di Andora, która przebiegała w okolicy Testico, Polak doznał wielu ciężkich obrażeń, głównie prawej strony ciała. Wciąż największy problem jest z prawą dłonią, która nie odzyskała pełnej sprawności.

Od wypadku kierowca i jego najbliżsi unikają kontaktów z mediami, nie informują o postępach w rehabilitacji oraz o szansach na powrót do Formuły 1.

7 kwietnia do dyspozycji polskiego kierowcy firma rajdowa Erreffe przygotowała renaulta clio s1600 i skodę fabia s2000 wrc z 2007 roku - z literami RK na przedniej masce. Testrally.com pisze, że Kubica osobiście prowadził samochód, ale nie wiadomo który.

Miesiąc temu strona rajdowa rallyemotion.it donosiła, że Kubica w innej imprezie rajdowej - w okolicach Genui - jeździł skodą fabią wrc.

Specyfikacja wrc z 2007 roku pozwala na zastosowanie skrzyni biegów z przekładnią łopatkową za kierownicą. Obecnie to rozwiązanie w samochodach wrc zostało zakazane.

GP Abu Zabi. Hamilton znów zetrze się z Massą? Będzie gdzie wyprzedzać!

Więcej o: