Ekspert F1: powrót Kubicy to tylko pobożne życzenia. Jeśli będzie miał szczęście...

Obawiam się, że ostatnie doniesienia o powrocie Kubicy do świata Formuły 1 to tylko pobożne życzenia. Moje źródła w Polsce sugerują, że głównym celem walki polskiego kierowcy jest powrót do normalnego życia - pisze na swoim blogu ekspert Formuły 1 - Joe Saward.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Joe Saward do brytyjski dziennikarz od zajmujący się Formułą 1. Oprócz pisania do poczytnych magazynów i serwisów internetowych wydał kilka książek traktujących o świecie wyścigów motorowych (np. The World Atlas of Motor Racing, czy The Grand Prix Saboteurs). Na swoim blogu Saward sprowokowany ostatnimi doniesieniami mediów o stanie zdrowia Kubicy wyraża swoje zdanie na temat powrotu Polaka.

- Z Włoch płyną wieści, że Ferarri ciągle czeka na powrót Roberta Kubicy do zdrowia i zamierza go testować. Obawiam się, że to tylko pobożne życzenia. Moje źródła w Polsce sugerują, że głównym celem walki polskiego kierowcy jest powrót do normalnego życia w przyszłości. Przy dużym szczęściu może będzie w stanie konkurować w świecie sportów motorowych, ale nie słyszałem żadnych poważnych zapewnień, że wróci do Formuły 1 - analizuje sytuację krakowianina dziennikarz.

- Przede wszystkim chodzi o jego sprawność. Jeśli ścięgna, mięśnie i nerwy Robreta będą pracowały tak jak powinny, nikt nie będzie miał wątpliwości, że może wrócić. Ale w sytuacji gdy nie wszystko będzie idealnie - na przykład - jeśli ręka nie będzie funkcjonowała tak jak powinna, a czucie nie będzie pełne, niestety Kubica nigdy nie wróci do swoich możliwości sprzed wypadku - kontynuuje.

- Byłaby to bardzo smutna informacja, szczególnie, że Robert otarł się o wielką sławę. Zobaczymy jak to się potoczy, teraz nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na te pytania. W każdym razie - mija rok od wypadku i wciąż mamy dowody na to, jak ciężkie są to obrażenia - kończy wywód Joe Saward.

Zagraniczne media o Kubicy:

Ekspert La Gazzetta dello Sport: myślę, że Ferrari chce Kubicę

- Kubica może pojawić się 3 lutego na prezentacji Ferrari. Oni chcą Roberta... Jeśli będzie się czuł dobrze, to w przyszłym roku będzie jeździł dla Ferrari - mówi w wywiadzie przeprowadzonym przez Adama Maleckiego z Polskiego Radia poważany dziennikarz La Gazzetta dello Sport Pino Allievi.

Ekspert BBC: Kubica wróci do F1? To tylko nadzieja

- To byłby cud, gdyby Kubica w ogóle wrócił do Formuły 1. Ale to będzie wielka historia, jeśli mu się uda mu się wrócić - uważa Andrew Benson, ceniony ekspert BBC. Jego zdaniem to, czy Kubica w ogóle wróci do ścigania, jest tak samo prawdopodobne jak to, że już nigdy nie będzie się zawodowo ścigał.

Wypadek Roberta Kubicy

Wszystko o wypadku i problemach Roberta Kubicy ?

Zagraniczne media o wypadku: absurdalny dowcip

"Robert wróci. Nie z takich opresji wychodzili wielcy sportowcy" ?

Rzecznik Kubicy: Złamana noga nie jest najważniejsza ?

Alonso: Kubica jest najlepszy ?

Więcej o: