Ekspert BBC: Kubica wróci do F1? To tylko nadzieja

To byłby cud, gdyby Kubica w ogóle wrócił do Formuły 1. Ale to będzie wielka historia, jeśli mu się uda mu się wrócić - uważa Andrew Benson, ceniony ekspert BBC. Jego zdaniem to, czy Kubica w ogóle wróci do ścigania, jest tak samo prawdopodobne jak to, że już nigdy nie będzie się zawodowo ścigał.

Po ostatnim wypadku, w którym Robert Kubica złamał kość piszczelową kibice mieli dużo wątpliwości dotyczących powrotu polskiego kierowcy na tor wyścigowy. Okazuje się jednak, że Kubica ma się świetnie. Od miesiąca prowadzi samochód, stara się chodzić bez kul i sumiennie realizuje 90-dniowy program rehabilitacyjny - doniósł ostatnio serwis Omnicorse.it.

Włoskie media pisały o tym, że Kubica może pojawić się na początku lutego na prezentacji Ferrari, a być może już w przyszłym sezonie będzie kierowcą włoskiej stajni.

W te doniesienia wątpi Andrew Benson, ceniony ekspert BBC. - Kubica ma nadzieję, że wróci w czerwcu, ale to tylko nadzieja. Ale to równie dobrze może być sierpień albo każdy inny miesiąc. Jemu w ogóle się nie spieszy, ale zdaje sobie sprawę, że im dłużej będzie się to przeciągać, jego szanse na miejsce w kokpicie Ferrari w 2013 roku maleją - napisał na swoim blogu.

- Kubica mówi, że nie wróci do ścigania, jeśli nie będzie w stu procentach gotowy. A tego się nie dowie, dopóki nie przejdzie testów na symulatorze i nie usiądzie za kierownicą prawdziwego bolidu - wyjaśnia Benson.

Ekspert przypomina także, że po sezonie 2012 nie tylko Kubica będzie bez kontraktu, ale także Lewis Hamilton, Mark Webber. W zespole może też zostać Felipe Massa.

- To byłby cud, gdyby Kubica w ogóle wrócił do Formuły 1. Ale to będzie wielka historia, jeśli mu się uda mu się wrócić - uważa Benson.

Ekspert La Gazzetta dello Sport: myślę, że Ferrari chce Kubicę

- Kubica może pojawić się 3 lutego na prezentacji Ferrari. Oni chcą Roberta... Jeśli będzie się czuł dobrze, to w przyszłym roku będzie jeździł dla Ferrari - powiedział poważany dziennikarz La Gazzetta dello Sport Pino Allievi w wywiadzie przeprowadzonym przez Adama Maleckiego z Polskiego Radia.

- Robert za tydzień będzie próbował stanąć na zoperowanej nodze. Ale tak naprawdę to ostatnie złamanie nie jest problemem. Problemem są jego ręka i dłoń. Wciąż trzeba czekać, aż zregenerują się nerwy. No ale wiemy, że to jest problem, z którym Robert walczy od miesięcy. Wiem, ze codziennie ćwiczy cztery, pięć godzin. Czuje się dobrze. Ale jeszcze nie staje na prawej nodze - relacjonował Allievi .

Wypadek Roberta Kubicy

Wszystko o wypadku i problemach Roberta Kubicy ?

Zagraniczne media o wypadku: absurdalny dowcip

"Robert wróci. Nie z takich opresji wychodzili wielcy sportowcy" ?

Rzecznik Kubicy: Złamana noga nie jest najważniejsza ?

Alonso: Kubica jest najlepszy ?

Więcej o: