F1. Kubica od miesiąca prowadzi auto

Po ostatnim wypadku, w którym Robert Kubica złamał kość piszczelową kibice mieli dużo wątpliwości dotyczących powrotu polskiego kierowcy na tor wyścigowy. Okazuje się jednak, że Kubica ma się świetnie. Od miesiąca prowadzi samochód, stara się chodzić bez kul i sumiennie realizuje 90-dniowy program rehabilitacyjny - pisze włoski serwis Omnicorse.it.

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

Wydawało się, że złamanie prawej kości piszczelowej to kolejny wielki pech Roberta Kubicy. Polski kierowca poślizgnął się na śliskiej nawierzchni (nie było nawet lodu!) i uszkodził tę samą nogę, co w pamiętnym wypadku sprzed roku. Włoski serwis Omnicorse.it opisał sytuację Roberta Kubicy. Wieści te napawają optymizmem.

Z artykułu dowiadujemy się m.in., że polski kierowca od ponad miesiąca prowadzi Renault Megane z automatyczną skrzynią biegów. Stan zmiażdżonej w tragicznym wypadku podczas rajdu Ronde di Andora nogi podobno pozwala na wykonywanie wszystkich niezbędnych czynności za kółkiem.

Kubica od pewnego czasu próbuje także chodzić bez kul. Ponadto polski kierowca realizuje 90-dniowy program rehabilitacyjny. Z lekarzami ćwiczy 5 godzin dziennie. Pod koniec kwietnia powinno być jasne jakie efekty przyniosła rehabilitacja. Nieoficjalnie mówi się, że Kubica ma być gotowy by wsiąść do bolidu w czerwcu.

Serwis odnosi się także do plotek o zatrudnieniu Polaka przez Ferrari. Były kierowca Lotus Renault miałby pomóc włoskiemu zespołowi w testowaniu silnika, z którym czerwone bolidy miałyby zadebiutować w 2014 roku. Program testowy ma ruszyć w czerwcu.

 

Zobacz też: Kolejny wypadek Kubicy

Wypadek Roberta Kubicy

Wszystko o wypadku i problemach Roberta Kubicy ?

Zagraniczne media o wypadku: absurdalny dowcip

"Robert wróci. Nie z takich opresji wychodzili wielcy sportowcy" ?

Rzecznik Kubicy: Złamana noga nie jest najważniejsza ?

Alonso: Kubica jest najlepszy ?

Więcej o: