F1. Ferrari zaprzecza. Nie będzie testów z Kubicą?

PRZEGLĄD PRASY. Przed kilkoma tygodniami Ferrari deklarowało pomoc Robertowi Kubicy w powrocie na tor. Polak miał uczestniczyć w testach za kierownicą czerwonego bolidu. Szef Ferrari ostatnio jednak zaprzeczył jakoby proponowano Kubicy taką opcję. - Nigdy nie sugerowaliśmy, że przeprowadzimy z nim test w F1 - powiedział Domenicali.

Jak wynikało z informacji włoskich mediów Ferrari miało zaproponować Robertowi Kubicy testy w ich bolidzie. Polak mógłby przygotowywać się, jeżdżąc dwuletnim bolidem Ferrari. Im bliżej następnego sezonu, tym mniej wydaje się to prawdopodobne.

Szef włoskiego zespołu Stefano Domenicali powiedział ostatnio, że testy Kubicy za kierownicą bolidu nie są i nie były planowane. Potwierdził jednak, że Ferrari nadal interesuje się Polakiem.

- Do tematu Kubicy należy podchodzić z wielką powagą. Dziś, w okresie świątecznym, nawet Robert nie wie, jak potoczy się jego rehabilitacja. Kibicujemy mu, ale na pierwszym miejscu stawiamy jego zdrowie. Dlatego nigdy nie sugerowaliśmy, że przeprowadzimy z nim test w F1. Od końca wiosny w sprawie Roberta nie ma nic pewnego. Jako człowiek mam nadzieję, że zobaczę go na torach wyścigowych w roli lidera. To przyjaciel, to mistrz... - "Przegląd Sportowy" cytuje szefa Ferrari Stefano Domenicalego.

F1. Alonso kierowcą roku 2011, a nie mistrz świata Vettel! 'Zwycięstwa to nie wszystko'

Więcej o: