F1. Ceccarelli potwierdza rozstanie z Kubicą

Lekarz Roberta Kubicy Riccardo Ceccarelli potwierdził doniesienia włoskich mediów, które kilka dni temu informowały o zakończeniu współpracy doktora z polskim kierowcą Formuły 1. - Wiedzieliśmy, że w pewnym momencie możemy mieć odmienne zdanie na temat dalszej rehabilitacji - powiedział doktor.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

Wieloletnia współpraca zakończyła się wraz z końcem listopada. Doktor był przy Kubicy od 2003 roku, kiedy to pomógł Polakowi dojść do siebie po wypadku samochodowym. Po feralnym wydarzeniu w Ronde di Andora w lutym tego roku Ceccarelli zajął się rehabilitacją Kubicy. Według włoskich mediów, Włoch dostał jednak ofertę zajęcia się kierowcami BMW (seria DTM), a nie chciał łączyć dwóch stanowisk, stąd decyzja o rozstaniu z Kubicą.

- Życzę Robertowi szybkiego powrotu do zdrowia i ścigania w Formule 1. Wiedzieliśmy, że w pewnym momencie możemy mieć odmienne zdanie na temat dalszej rehabilitacji, dobrze, że Robert będzie pracował z kimś innym - powiedział Ceccarelli i dodał, żeby nie pytać go, kto to będzie. Zapytany o powrót Kubicy do ścigania, odpowiedział:

- Nie zmieniłem zdania. Cały czas powtarzałem, że w sezonie 2012 Robert znów zasiądzie za kierownicą. Oczywiście, to wymaga trochę czasu. Natura musi zrobić swoje, ale ten czas nadejdzie. Nie minął nawet rok od wypadku i byłoby cudem, gdyby był w stanie prowadzić samochód pod koniec listopada - tak jak chciało Renault. Cudem będzie również jego powrót za kierownicę, ale ten cud się stanie.

- Przez determinację Roberta jestem pewny jego powrotu. Ciężko powiedzieć, kiedy to nastąpi, gdyż nie wiem, jaka praca zostanie wykonana, ale liczy się końcowy rezultat - dodał Riccardo Ceccarelli.

Raj One: Skąd Ferrari wie, że Kubica wróci? Tajne badania czy wiara w Polaka?

Więcej o: