F1. Ruch Ferrari w stronę Kubicy - milion euro

Jak podał francuski portal biznesowy sportune.fr powołując się na swoje źródła, Ferrari w 2012 roku, aby ?nie psuć atmosfery wokół Roberta Kubicy?(cytat dosłowny) zapłaci polskiemu kierowcy i umożliwi testy bolidem F10 na torze Mugello. Cena za lojalność wynosi milion euro.

Kubica i Ferrari - pieniądze za prawo pierwokupu? RajOne ?

Kilka dni temu Lotus-Renault zatrudnił jako pierwszego kierowcę Romaina Grosjeana, wcześniej francuski team podpisał kontrakt z byłym mistrzem świata F1 - Kimim Raikkonenem, który do ścigania w najbardziej prestiżowej formule wraca po kilku latach przerwy.

Wszystkie transfery Kubicy do Ferrari na Zczuba.pl ?

31 grudnia wygasa kontrakt Polaka z obecnym zespołem i pomimo zapewnień Erica Boulliera o gotowości do dalszych rozmów z agentem Kubicy, jedyny kierowca F1 znad Wisły, prawdopodobnie zostanie bez teamu.

Rehabilitację Polaka śledzi z zaciekawieniem zespół z Maranello, o czym niedawno napisała La Gazzetta dello Sport.

Według doniesień sportune.fr , Ferrari, aby wstępnie związać Roberta Kubicę ze sobą, przeleje w 2012 roku na jego konto 1 milion euro. Co więcej udostępni Polakowi bolid F10 na testy na torze Mugello.

"W styczniu będziemy wolni. Damy znać"

Gdy taką informację w "Corriere della Sera" podał Danielle Morelli, we Włoszech odżyły plotki, o tym, że Robert Kubica porozumiał się ze Scruderią.

Odpowiedzią Lotusa były ostre słowa szefa zespołu. Boullier jasno dał do zrozumienia Polakowi, że jeśli zwiąże się, bądź związał z nowym teamem, na "miłe testy" we francuskiej stajni nie ma co liczyć.

- Muszę wiedzieć, czy Robert może wrócić i jakie jest jego przywiązanie do naszego zespołu w najbliższym czasie. Nie wyprowadzę dla niego samochodu i nie zorganizuję mu miłych testów, by nagle nie okazało się że on już ma podpisaną opcję w innym miejscu - powiedział Francuz.

Póki co Polak kontynuuje rehabilitację, kilka dni temu zdjęto mu opatrunek stabilizujący z prawej ręki.

F1. Ferrari 'rezerwuje' Kubicę, bo wierzy, że 'wielka gwiazda wróci do wielkiego teamu'

Relacje w punkcie zerowym - Boullier o Kubicy ?

Więcej o: