Agentka Pietrowa: Dostaliśmy 10 dni na decyzję, czy Witalij zostaje

Po tym jak Lotus Renault GP ogłosił, że kierowcą nr. 1 w przyszłym sezonie będzie Kimi Raikkonen, ważą się losy Witalija Pietrowa. Agentka kierowcy zdradziła, że zespół dał im dziesięć dni na decyzję, czy Rosjanin zostaje w teamie, czy odchodzi. Co do Roberta Kubicy władze Lotusa na razie milczą, jednak Eric Boullier przyznaje, że ?wszystkie scenariusze są możliwe?.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Kontrakt Pietrowa w Lotusie obowiązuje jeszcze do końca przyszłego roku, jednak szef zespołu Eric Boullier przyznał we wtorek, że wszystkie scenariusze są jeszcze możliwe. Robert Kubica nie jest pewny swojej daty powrotu na tor, Renault pozyskał więc Kimiego Raikkonena na dwuletni kontrakt. Nie wiadomo tylko, jak będzie wyglądać przyszłość Witalija Pietrowa, drugiego kierowcy teamu - jeśli Raikkonen będzie pierwszym kierowcą a Kubica wyzdrowieje, Pietrow może spaść na trzecią pozycję.

- Wszystko jest możliwe - powiedział Eric Boullier w rozmowie z autosport.com - muszę tylko usiąść z Robertem i spokojnie porozmawiać o tym, kiedy wyobraża on sobie swój powrót do wyścigów.

- Potwierdziliśmy Kimiego, a drugie miejsce potwierdzimy wtedy, kiedy będziemy gotowi je potwierdzić - dodał. Zapytany, czy oznacza to, że trzeba będzie podjąć decyzję odnośnie wyboru drugiego kierowcy nawet pomimo obowiązującego kontraktu z Pietrowem, Boullier przyznał, że losy Rosjanina ważą się właśnie teraz.

Agentka Pietrowa, Oksana Kosaczenko powiedziała, że Renalut dał kierowcy dziesięć dni na decyzję co do swojej przyszłości.

- Po tym, jak decyzja w sprawie Raikkonena została ogłoszona dano nam bardzo mało czasu , dosłownie 10 dni - mamy czas do 10 grudnia by zdecydować, czy Witalij zostaje czy odchodzi - powiedziała Kozaczenko.

Wydaje się, że obecnie najpoważniejszymi kandydatami do drugiego miejsca w teamie są Pietrow, Romain Grosjean i Bruno Senna. < niej prawdopodobne kandydatury to Rubens Barichello i Heikki Kovalainen.

Boullier podkreślił także, że Renault pomoże Kubicy w powrocie na tor - dostarczając samochodów testowych i symulatorów - tylko wtedy, jeśli Polak zwiąże się długoterminowym kontraktem z zespołem. Tymczasem w ostatnich dniach pojawiły się spekulacje o transferze Kubicy do Ferrari, w miejsce spisującego się poniżej oczekiwań Felipe Massy.

Jednak szefowie Ferrari zapytani o możliwość udostępnienia Kubicy samochodów testowych odpowiedzieli, że raczej nie wchodzi to w grę: - O nowych kierowcach w Ferrari rozmawiamy od stycznia i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zdecydujemy się na Valentino Rossiego. Więc nie, Kubica nie będziemy testować Kubicy - oświadczył Stefano Domenicali.

F1. Renault łata Raikkonenem dziurę po Kubicy. Polak trafi do Ferrari?

Jak do F1 wracali inni kierowcy po wypadkach?

 

Raikkonen wraca do F1: Przyswojenie nowinek zajmie mi chwilę ?

Więcej o: