F1. Robert Kubica już w styczniu za kierownicą?

W rozmowie z włoskim magazynem ?Italiaracing? menedżer Roberta Kubicy Daniele Morelli przyznaje, że Polak może wrócić na tor już w styczniu. Na razie nie do Formuły 1, ale do serii Renault 2000 i Renault 3,5.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

- Każdego dnia widzę wielką determinację i chęć. Ale tylko Robert zdecyduje, kiedy naprawdę będzie gotowy do powrotu - twierdzi Morelli. Polak od lutego leczy się po wypadku samochodowym, w którym uczestniczył podczas rajdu Ronde di Androra w przerwie między sezonami F1.

Giermaziak w F1? 'Długa droga, może w 2014. Wcześniej to szaleństwo'

- Jesteśmy trochę opóźnieni w rekonwalescencji, ale celem jest powrót na tor w przyszłym roku. Jego kontrakt z Renault wygasa 31 grudnia. Wtedy prawdopodobnie nie będziemy jeszcze w stanie powiedzieć, czy Robert może ponownie zasiąść za kierownicą. Rozumiem szefów zespołów, którzy chcą jasnej deklaracji, ale nie chcemy się pomylić - mówi Morelli.

Kubica może jednak według niego usiąść za kółkiem już w styczniu. - Możliwe są wtedy wstępne testy. Zakładam, że w bolidzie Formuły 2.0. Robert sprawdzi, czy odczuwa ból i czy wszystko jest w porządku. Jeśli tak, może będzie w stanie pojeździć Renault 3.5, które bardzo dobrze zna. To da nam pewność, że nie będzie żadnych problemów. Ale Robert jest silnym kierowcą i każdy to wie - mówi menedżer Kubicy.

Jakub Giermaziak ? na drodze do F1

Więcej o: