F1. Kubica i Pietrow nie będą jeździć w Renault?

Robert Kubica i Witalij Pietrow mogą nie być w przyszłym sezonie kierowcami Lotus Renault - spekuluje niemiecki magazyn Auto Motor und Sport. Możliwe, że za kierownicami brytyjskiego teamu zasiądą Bruno Senna i Romain Grosjean.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Auto Motor und Sport donosi, że Kubica już w przyszłym miesiącu, pierwszy raz po wypadku, ma wsiąść do samochodu. Renault ma przygotować dla niego bolid z World Series by Renault lub z formuły GP2. - Powstaje jednak pytanie, czy właściciel Renault Gerard Lopez i szef teamu Eric Boullier będą chcieli tak długo czekać na powrót Polaka - zastanawia się dziennikarz.

Kubica nie ma podpisanego kontraktu na kolejny sezon. Podczas GP Włoch na torze Monza Boullier zapowiedział, że team chce jak najszybciej podpisać umowy na następny sezon.

Kontrakt Pietrowa będzie obowiązywał w przyszłym roku, jednak niemieccy dziennikarze zauważają, że pojawiło się coraz więcej plotek, jakoby w złoto-czarnym bolidzie w 2012 roku mieli zasiadać Bruno Senna i Romain Grosjean.

Senna, który ostatnio zastąpił w Renault Nicka Heidfelda ma przyciągnąć brazylijskich sponsorów, którzy zaoferują więcej pieniędzy niż wspierający Pietrowa Rosjanie. Nowy mistrz serii GP2, Romain Grosjean, ma pomóc pozyskać dotację na silniki od Renault. Dodatkowo za podpisanie kontraktu nie trzeba będzie płacić wielkich pieniędzy.

Po GP Włoch Witalij Pietrow mówi dziennikarzom, że nie obawia się o swój los w przyszłym sezonie. - Mój kontrakt jest bezpieczny - zapewnił Rosjanin.

Jak Renault czeka na Kubicę  ?

Więcej o: